Alexa
banner314

Osman Genç: Musul ve Kerkük halkının yanındayız

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kuzey Irak'ta IKBY referandumuyla ilgili değerlendirme yaparak; "Milletimiz bu oyunun farkındadır ve devletimiz bununla başedecek kadar kudretlidir” dedi.

Osman Genç: Musul ve Kerkük halkının yanındayız
banner327

Başkan Genç, “Devletimiz her fırsatta ülkemizin gelişimini engellemeye çalışan dış güçler şimdide bir referandum uygulaması uygulamak istemiştir. Milletimiz bu oyunun farkındadır ve devletimiz bununla başedecek kadar kudretlidir” ifadelerini kullandı.

"MİLLETİMİZ FARKINDADIR"

Cenik Belediyesi Başkanı Osman Genç yaptığı yazılı basın açıklamasında; Barzani referandumunu değerlendirerek; "Her fırsatta ülkemizin gelişimini engellemeye çalışan dış güçler şimdi de Kuzey Irak’ta bir referandum uygulamak istemiştir. Bunun ülkemize karşı bir oyun olduğuna inanıyoruz. Milletimiz bunun farkındadır ve devletimiz bununla başedecek kudrettedir. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Bunun karşılığını da vereceğimize inanıyorum. Sayın cumhurbaşkanımızın kararlı tutumu da bunu göstermiştir” dedi.

SOYDAŞLARIMIZLA BERABERİZ

Musul ve Kerkük’le tarihi bağların olduğuna dikkat çekeneden Osman Genç, “Bu oyunları ilk kez görmüyoruz. Tarih boyunca Türkiye’nin her atılımında bu tür oyunlar oynanmaktadır. Bunun insanlarımızı rahatsız ettiğini biliyoruz. Tepkimizi de dile getirmeliyiz. Bizim gönlümüz oradaki soydaşlarımızla beraber. Gerekli cevapları sayın cumhurbaşkanımız vermiştir. İnanıyorum ki Türkiye olarak sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde bu oyunlara karşı gereken yapılacaktır" dedi.
 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner325