Alexa
banner314

Reis Bey Samsun'da Sahnelendi

Samsun İlkadım Belediyesi ve Oda Tiyatrosu tarafında ortaklaşa düzenlenen , Necip Fazıl Kısakürek'in eseri olan, Tamay Akbaş’ın yönettiği "Reis Bey" adlı tiyatro oyununu İlkadım Belediyesi Gazi sahnesinde tiyatro severlere sundu.

Reis Bey Samsun'da Sahnelendi
banner327

 İlkadım  Belediyesi ve  Oda Tiyatrosu tarafında ortaklaşa düzenlenen , Necip Fazıl Kısakürek'in eseri olan, Tamay Akbaş’ın yönettiği "Reis Bey" adlı tiyatro oyununu  İlkadım Belediyesi Gazi sahnesinde tiyatro severlere sundu.

3 aylık kurs sürecinin ardından 4 aylık bir çalışmayla tiyatro bünyesindeki oyuncular  tarafından sahnelenen ve oyuncuların birçoğunun ilk kez sahne heyecanı yaşadığı “Reis Bey” oyunun’ da, 32 yürekli insan rol aldı.Şairler Sultanı olarak anılan Necip Fazıl Kısakürek'in ustalık eserim dediği 'Reis Bey' isimli oyunu başarıyla sahnelendi.İzleyenlerin büyük beğenisini kazanan oyunda,ömrü otel odalarında geçen yalnız, taş kalpli bir ağır ceza hakimi olan Reis Bey’in, verdiği yanlış bir kararın ardından yaşadığı vicdan muhasebesini tiyatro severler ilgiyle izlendi.

Tiyatro gösterisi sonunda konuşma yapan Yönetmen Tamay Akbaş,Bu ilk gecemizde bizleri yalnız bırakmayan siz tiyatro severlere,sanata ve sanatçıya destekleri esirgemeyen  İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve kapısını sonuna kadar bizlere açık tutan İlkadım Belediyesi Başkan Danışmanı Şerif Mırık’a gönülden teşekkür ediyorum dedi.Akbaş biz bu sahneye 32 oyuncu ile sizlerin karşısına çıktı.Burada inanmış 32 yürekli  kalbin neler yapabileceğini gördünüz diye konuştu.

Gecede konuşan İlkadım Belediyesi Başkanı Basın Danışmanı Şerif Mırık,”Bu tiyatro gösterisi için 5 kişiyle yola çıkan arkadaşlarımızın büyük ustad Necip Fazıl Kısakürek’in zor eserini sahneleyebilmek adına inandılar ve başardılar.Ben bu ekibi ayakta alkışlarım” dedi.Mırık,İlkadım Belediyesini Vuslat,Töre ve Reis Bey adlı tiyatro oyunu ile zirve gitme yolunda ilk adımları attık.Burada sahnelen oyunda yeri geldi ağladık yeri geldi duygulandık.Hayatımızda hepimiz bir parça bulduk. Bu bağlamda gerek önemli gün ve haftaları, gerekse milli ve dini bayramlarımızı vesile ederek, kültürel bir takım etkinlikler gerçekleştirmeye çalışıyoruz. bu tiyatro çalışması da, kültür etkinliklerimizin bir parçasıdır. Bu oyunun sahnelenmesin de emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu

Gecenin finalinde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yönetmen Tamay Akbaş’a kahve fincanı,plaket oyunculara ise çiçek takdim etti.

 

Reis Bey Samsun'da Sahnelendi Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 04:04
YORUM EKLE

banner307

banner325