Alexa

Sağlık İl Müdürlüğü: Saldırıyı Kınıyoruz

Samsun Sağlık il müdürlüğü tarafından dün 112 Acil İstasyonuna yapılan silahlı saldırı kınandı.

Sağlık İl Müdürlüğü: Saldırıyı Kınıyoruz

Samsun Sağlık il müdürlüğü  19 Mart 2017 tarihinde 112 Acil İstasyonuna  yapılan silahlı saldırıyı kınadığını belirten bir yazılı açıklamada bulundu.

Sağlık il müdürlüğü'nün açıklaması şöyle:

Gerekçe ne olursa olsun sağlık çalışanlarına yönelik şiddet asla kabul edilemez. Tek amaçları insanımızın sağlığını daha ileriye taşımak ve halka hizmet etmek olan 112 çalışanlarımızın böyle bir olayla karşı karşıya kalması kabul edilemez bir durumdur. Sağlıkta yaşanan şiddet olayları sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki, insan hayatını hiçe sayacak kadar ağırlaşan bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Şiddeti reva görenler kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp, insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz.

Hiçbir ayrım gözetmeden kendisini vatandaşımızın sağlığına adayan 112 çalışanlarımıza yapılan saldırının bir daha yaşanmaması için gereken tedbirleri alıyoruz. Sağlık hizmeti sunan, şifaya vesile olan sağlık çalışanlarına karşı uygulanan kötü muamele ve şiddeti kınıyoruz ve sağlık çalışanına karşı şiddeti ise asla kabullenmiyoruz. Dileriz sağlık çalışanlarına yönelik bu tür şiddet olayları bir daha tekrarlanmaz. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 17:13
YORUM EKLE