Alexa

Samsun AK Parti Kulisleri Çalkalanıyor; Kimler Aday Olacak?

Ak Partiden aday adayı olabilmek için parti kapısında kuyruklar oluşuyor. Peki kimler aday olacak? kulislerde neler konuşuluyor...

Samsun AK Parti Kulisleri Çalkalanıyor; Kimler Aday Olacak?
Ak Partiden aday adayı olabilmek için parti kapısında kuyruklar oluşuyor.

Aday Adaylığını bırakın partinin çaycısı bile olamayacak hatta partinin yolunu dahi bilmeyenlerin aday adaylığına soyunduğu görülüyor.

Samsun AKP Kulislerinde hareketli anlar yaşanıyor.

Kulislerde ‘Kendini AK Partinin bulunmaz nimetleri gibi görenlerin nasıl döküldüklerini hep birlikte göreceğiz” sesleri duyuluyor.

Samsun Ak Parti’de yüzün üzerinde aday adayı var. Bunlardan sadece 9 tanesi Milletvekili adayı olabilecek.

Ya diğer geride kalanlar ne olacak…

Bazı gerçekleri zaten aday adaylarının çoğu biliyor. Boşa kürek çekmediklerini hepsi biliyor. Bunların hepsi meydanlarda olacak. Ak Parti için harıl harıl çalışacaklar.

AKP’den Milletvekili adayı olamayanların AKP’de bölünmelere yol açacağı safsatasına kimsenin inandığı yok. Bilakis bu adaylar daha sıkı çalışarak daha çok göze batarak seçimlerden sonra devletin çeşitli kademelerinde görev yapacaklar veya ticaretin nimetlerinden en güzel şekilde yararlanacaklar. Yani sobaya yakın duranlar ısınacak…

Ancak, Samsun’da AKP’nin ağır topları sıralamaya giremediklerinde bir bölünme yaşanabileceği de AKP Kulislerinde konuşuluyor.

AKP’nin Samsun’da ve Samsun için Ankara’da etkili isimlerin yaptığı kulislerde, plan ve programlı bir şekilde sıralamalar yapılacağı ve birçoklarının da heveslerinin kursağında kalacağı yönünde görüşler hakim…

AK Parti Kurmayları arasında yapılan değerlendirmelerde muhtemel Samsun Ak Parti adayları şöyle sıralanıyor.

AKP’nin Samsun için Muhtemel aday sıralamaları şöyle tahmin ediliyor…

Çağatay Kılıç,
Ahmet Demircan
Kamuran Özden
Nurhan Yapıcı Özel ( Bir Başka Bayan Adayda olabilir ihtimali var)
Ahmet Okuyucu
Ali Akyüz
Bundan sonrası her şey olabilir…  

Samsun AK Parti Kulisleri Çalkalanıyor; Kimler Aday Olacak Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 03:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerife Gündüz
Şerife Gündüz - 5 yıl Önce

ahmet okuyucu varsa samsun şahlanacak olay bitmiştir.

banner325