Alexa

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, "Birlikte Başaracağız"

Samsun'un bütün problemlerini ortaya koyan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin sorunların üstesinden gelmek için talimatlarını verdi. Şahin, “Ortak Akıl” “Biz Hazırız Hedef Samsun 2023” “Birlikte başaracağız” “ Sevgiyle Beraber Yürüyeceğiz” sloganlarıyla harekete geçti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, "Birlikte Başaracağız"

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ortak Akıl”, “Biz Hazırız Hedef Samsun 2023” , “Birlikte başaracağız” , “ Sevgiyle Beraber Yürüyeceğiz” gibi sözlerinin boş olmadığını göstermek üzere harekete geçti. Şahin’in Samsun ve ilçeleri için pek çok önemli projenin hazırlıklarını başlattığı öğrenildi.

Türkiye'nin yerli ve milli firması Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret AŞ’yi ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Zafer Aral’dan firmanın faaliyetleri hakkında bilgi alan Başkan Şahin Alaçam ilçesinde köprü çalışmalarını Alaçam Belediye Başkan Hadi Uyar ile birlikte yerinde inceledi.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Samsun merkez ve ilçelerinde 30 binden fazla Türk Bayrağı dağıtarak vatandaşlarında taktirini kazanan Zihni Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katıldı.

Şahin, 28-29 Eylül tarihlerinde Samsun'da yapılacak Okçuluk Dünya Kupası Finalleri kapsamında Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ve beraberindeki heyeti misafir ederken,TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve beraberindekiler ile hızlı tren projesi fizibilite çalışmalarını konuştu.

Samsunlu şehidimiz J.Uzm. Onbaşı Adem Güven’in naaşının Samsun’a gelişinden itibaren on binlerin duaları ile ebediyete uğurlanana kadar ailenin yanında oldu.

Tekkeköy ilçemizde yeni nesil teknolojilerinin üretileceği Türkiye'nin mobil teknoloji markası Reeder Fabrikası'nı ziyaret etti.

Tekkeköy Belediyesi tarafından yapılan Zübeyde Hanım Konağı'nın açılışına katılırken programlarda Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile birlikte oldu.

Fatih Mahallesinde vatandaşlarla buluşarak yıllardır süre gelen kentsel dönüşüm probleminin çözümü için ilk adımı attı.

Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun Turnuvası'nın açılışını yapan Şahin Samsunspor taraftarları için tramvay ile ulaşım imkânı sağladı. Diğer taraftan Şahin,Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Huawei Genel Müdürü Li Shen ile Büyükşehir Belediyesi arasında Samsun Akıllı Şehir Protokolünü imzalarken bu programlara AK Parti Grup Başkan vekili Nihat Soğuk, Meclis Başkan vekili Turan Çakır, Genel Sekreter yardımcıları Fikret Vatansever ve Sefer Arlı iştirak etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Hedefimiz siyasi irademiz ve tüm Samsunumuzla beraber ilimizi ve ilçelerimizi Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterdiği 2023 yılına hazırlamaktır. Samsun olarak bir ve beraberiz. Çünkü biz birlikte güçlüyüz. 5 Mega projemiz hazırlanıyor. Bunlar Samsunumuzu baştan aşağıya yenileyecek, istihdamı artıracaktır. Ayrıca İlçelerimizle beraber 100’den fazla projemizin hazırlıkları devam ediyor. Tarım ve Turizm konusunda ise Samsunumuz büyük bir gelişim yaşayacaktır. Tarımda üreticilerimizin kazançları ikiye katlanacaktır. Samsunumuzu zenginleştirmek istiyoruz. Tüm potansiyellerimizle beraber 2023 hedefine kitleneceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımız çeşitlenecek ve ulaşamadığımız insanımız olmayacak. Kentsel dönüşüm ve Akıllı ulaşım sistemlerini açıklamıştık. İlk ve önemli adımları attık. Cumartesi günü imza törenini yaptığımız Akıllı Şehir sistemleri, katlı otoparklar ve diğer planladığımız çalışmalarımızla Samsunumuzun trafik problemini çözeceğiz. Samsunumuzu kentsel dönüşüm ile yenileyeceğiz. İlçelerimizde millet bahçeleri oluşturacağız. İlçelerimizde yol problemi kalmayacak ve ilçelerimizde Engelli çocuk oyun parkları, akıllı parklar, örnek caddeler kuracağız. Tüm ilçe belediye başkanlarımızla 2023 hedefimize birlikte bir ve beraber yürüyeceğiz.”

100.YILDA SAMSUNUMUZA 100 YATIRIMCI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Samsunumuzun en önemli problemlerinden biri işsizliktir. Biz üretime önem veriyoruz. Milli ve yerli üretimi yüzde yüz destekliyoruz. Daha çok üretim daha çok yatırım daha çok istihdam hedefimiz olduğunu açıkladık. Bunun için yurt içi ve yurt dışından ilimize yatırımcı gelmesi seferberliği başlattık. İlimizde ki yatırımcılarımızı destekliyoruz. Hep birlikte hedefimiz 100. yılda 100 yatırımcıyı ilimize kazandırmaktır. Bu şekilde binlerce insanımıza istihdam imkanı sağlayacağız. Samsunumuz Milli ve yerli üreten bir ekonomik güç olacaktır.” Dedi

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 14:01
YORUM EKLE