Alexa

SAMSUN' DA ÖNCE YAĞMUR ARDINDAN GÜNEŞ!

Samsun için hava tahminleri raporunda 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü hafif yağmurlu olarak bildirilen Samsun'da vatandaşlar hazırlıksız yakalandı.

SAMSUN' DA ÖNCE YAĞMUR ARDINDAN GÜNEŞ!

Samsun Atakum' da 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü, saat 14.30 sularında; önce aşırı gök gürütülü sağanak yağış , yağmurun ardından ise sanki hiç yağmur yağmamış, gök gürlememiş gibi bir güneş çıktı ancak rüzgar yine ara ara devam ediyor.

Bu da gösteriyor ki; artık vatandaşlarımız, şunu iyi bilmeli ki; her an, her yerde hava şartları değişikliğe uğrayabilir. Hatta bazen; meteorolojinin yapmış olduğu hava tahminlerinin de tutmadığı görülüyor ki bundan da anlayabiliyoruz ki artık yaz- kış mevsimleri o eski mevsimler değil!

TEDBİR ALINMALI

Dünyanın ve mevsimlerin dengesi için, çevremizi daha temiz kullanmak zorundayız. Gelişi- güzel, tedbirsiz ve havayı kirletebilecek kimyasal gaz ve benzerlerine karşı ciddi tedbrler almalı. Devlet de bu tehlike arzeden konularda, fabrika artıkları, zehirli gazlar gibi konularda daha kalıcı adımlar atmalıdır. Yoksa bizleri daha büyük tehlikeler bekleyecek. Hİçbir şey yapamazsak bile; yaşadığımız doğal çeveryi daha güzel, temiz ve hijyenik tutmalıyız.

Çevre kirliliği ve bunun insan hayatındaki eksi yönlerini dile getiren okularda paneller, konferanslar bilim adamları tarafından verilmeli, hatta ders konusu olarak işlenmeli.

Haber-Yorum Oktay ZERRİN- Samsun
 

YORUM EKLE