Alexa

Samsun Milli Eğitim'den (Özgürlük) Darbesi

Türk Eğitim Sen Üyesi Öğretmen Hüseyin Kaymakçı haksız ve mesnetsiz uygulamalara uygulamaya isyan etti.

Samsun Milli Eğitim'den (Özgürlük) Darbesi

 Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin yayımlanması ile birlikte özellikle eğitim kurumu müdürlerinin görev süresinin uzatılması için yapılan değerlendirmeler haksızlıklara neden olmuştu.

Yüzlerce kişi yapılan haksız uygulamaları idari yargıya taşımıştı. Haksızlıkların, hakkaniyetsiz işlemlerin, adam kayırmanın ve yandaş gözetmenin sıkça yaşandığı iddia edilen bu süreçte birçok skandal Türk Eğitim-Sen tarafından ortaya çıkarılmış, kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Son olarak bu skandallardan birisi Samsun’da yaşanıyor..

Yöneticilikleri sona erdirilen Türk Eğitim-Sen üyelerinden sonra Türk Eğitim-Sen’e bağlı öğretmen üyelere psikolojik baskılar yapıldığı iddiası akıllara durgunluk veriyor.

Öğretmen Hüseyin Kaymakçı haksız uygulamaya isyan etti

Türk Eğitim-Sen Üyesi Hüseyin Kaymakçı öğretmeler kurul toplantısında okul müdürlerinin görev süresinin uzatılmamasına tepki göstermiş ve değerlendirme yapan kişileri haksız puan kırdıkları için kınadığını beyan etmiş. Bu beyanı üzerine Hüseyin Kaymakçı ’ya soruşturma açılmış ve soruşturmacılar tarafından “uyarma” cezası teklifi getirilmiş.

Hüseyin Kaymakçı konuyla alakalı olarak “Haksız ve mesnetsiz uygulamalara son verilsin artık. Haksızlığı dile getirmenin suç olduğu nerede yazıyor? ”dedi.

Türk Eğitim-Sen’den yapılan açıklama şöyle:

Eleştiriye dahi tahammülü olmayan kişiler öğretmenler kurulu toplantısında hiçbir suretle disiplin cezasının konusunu oluşturmayacak bir söylemden uydurma suç oluşturarak, bir anlamda eleştirenlerin sesini kısmayı hedeflemiştir. Kısacası, öğretmenler kurulunda konuşmak bile suç olmuştur. Haksızlık karşısında en demokratik hakkını kullanarak eleştiride bulunan üyemize yapılan bu muamele gelinen noktayı da gözler önüne sermektedir. Bu eleştiriye tahammülsüz insanları Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi olarak kınadığımızı belirtirken Üyemiz hakkında disiplin işlemi tesis edildiği takdirde Türk Eğitim-Sen olarak bütün hukuki mücadele verileceğinin de bilinmesini istiyoruz.

 

Samsun Milli Eğitim'den (Özgürlük) Darbesi Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 00:52
YORUM EKLE