Alexa
banner314

Samsun Protokolü, Geyikkoşan Hıdrellez Şenliklerinde

Samsun’un Alaçam ilçesinde Hıdrellez şenlikleri kapsamında gerçekleşen 626. Geyikkoşan Güreşleri’nde başpehlivanlığı Recep Kara kazandı. Başpehlivanlık kupasını Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan verdi.

Samsun Protokolü, Geyikkoşan Hıdrellez Şenliklerinde

Alaçam Belediyesi tarafından organize edilen geleneksel Hıdırellez şenliklerine büyük küçük herkes akın etti. 600 yılı aşkın geçmişi olan Geyikkoşan Yağlı Güreşleri’nde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen güreşçiler kıyasıya mücadele etti.

Karadeniz’in Kırkpınarı olarak bilinen Geyikkoşan Güreşleri'nde kıran kırana geçen müsabakalar sonunda Recep Kara ile Salih Erinç, finalde karşılaştı. Rakibini güzel bir oyunla yenen Recep Kara, başpehlivanlığı kazandı. Ağalık yarışını 11 yıldır Geyikkoşan güreş ağalığını sürdüren Hasan Hasan, 100 bin TL ile kazandı. Hasan Asan'a Başkan Uyar teşekkür plaketi verdi. Güreş ağalığını kazanan Hasan Asan ağalık koçunu Alaçam Belediyesi çalışanlarına bağışladı. Bafra Mehterem Takımı'nın gösterisi ise güreşlere etkinliğini renklendirdi.

Program sonundan Başkan Uyar ve Güreş Ağası Hasan Asan tarafından, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ a, MHP Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta’ya ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’e tablo hediye edildi.

Güreş etkinliğine katılım sağlayanlar şöyle:

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili ve Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, MHP Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Danıştay Üyesi Osman Tural, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar,Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin , Belediye Başkanımız Hadi Uyar, Canik Belediye Başkanı Osman Genç,Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan, geçmiş dönem Samsun Mhp Milletvekili Hüseyin Ediz, MHP İlçe Başkanı Erdinç Gül,CHP İlçe Başkanı Fuat Canbaz, Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Deniz ,büyükşehir ve belediye meclis üyeleri, ALDEF Alaçam Dernekleri Federasyonu Başkanı Veli Baş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri,milletvekili aday adayları ve çok sayıda güreş sever izledi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Taner Tekin sosyal medya sitesi twitter'dan yaptığı açıklamasında, "Grup Başkanvekilimiz ve Samsun Milletvekilimiz Erhan Usta, İl Başkan yardımcılarımız Necmi Süleyman Candemir ve Durmuş Akyün, Alaçam İlçe Başkanımız Erdinç Gül, Bafra İlçe Başkanımız Barbaros Turna ile birlikte Alaçam İlçesi Geyikkoşan Hıdırellez Şenliklerine katıldık." dedi.

YORUM EKLE

banner313