Alexa

Samsun Türk Ocağı'ndan 15 Temmuz'un Perde Arkası Konferansı

Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından E. Kurmay Albay-Yazar Mustafa Önsel’in konuşmacı olarak katıldığı “ ‘15 Temmuz’un Perde Arkası ” konulu konferans tertiplendi.

Samsun Türk Ocağı'ndan 15 Temmuz'un Perde Arkası Konferansı
E. Kurmay Albay-Yazar Mustafa Önsel’in konuşmacı olarak katıldığı ‘15 Temmuz’un Perde Arkası konferansı ”Türk Ocakları Samsun Şubesi tarafından yapıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu sonrasında konferansın açılış konuşması için kürsüye gelen şube başkanı Doç. Dr. Serkan Şen, 2016 güz döneminin bu ilk konferansını darbe teşebbüsüne karşı ilk kurumsal tepkiyi veren sivil toplum örgütü hüviyetindeki bir yapının yani Türk Ocaklarının mensubu olma şuuruyla düzenlediklerini ifade etti. Mustafa Önsel’in çalışmalarının FETÖ terör örgütünü çok önceden deşifre etmiş bulunduğunu belirtti.

Açılış konuşmasının ardından konferansa geçildi. Mustafa Önsel, Türkiye’de darbelerin arkasında Emperyalist güçlerin yattığını kaydederek 15 Temmuz’un Türkiye’nin sınırlarını değiştirmeye yönelik bir teşebbüs olduğunu vurguladı. Bu toprağın çocuklarını robotlaştırarak kendi milletine kurşun sıkabilecek hainlere dönüştüren FETÖ’nün bir üst aklın ürünü olduğunu dile getirdi. 28 Şubat sürecinde askerin içindeki bir grubun milletle ordumuzun arasını açacak, kabul edilmesi mümkün olmayan uygulamalar gerçekleştirdiğini, bu uygulamaların ise terör örgütünün işini kolaylaştırdığına dikkat çekti.

Türk ordusunu içten fethetmek için fetöcülerin ne tür gayr-ı ahlaki işler yaptıklarını özetle sıraladıktan sonra meselenin ayrıntılarını "Ağacın Kurdu" kitabında ayrıntılarıyla açıkladığını söyledi. Milletçe Türk kimliği ekseninde birlik içinde sımsıkı duramadığımız takdirde emperyalizmin istismar ettiği kuklalarla mücadele yeteneğimizi kaybedeceğimizi, o nedenle devleti yönetenlerin hassas davranmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Emperyalistlerin kısa vadede ekonomik ve teknolojik saldırılarla ülkemizi hedef alarak yeni kargaşalar oluşturma yolunu deneyebilecekleri kaygısını paylaştı. Tanka kafa tutabilecek cesaretini ve  köklerini tarihten alan bağımsızlık cevherini kaybetmediği müddetçe Türk milletinin ne olursa olsun sömürgecilere direneceği inancını taşıdığını belirten Önsel, Atatürk’ün millet hayatındaki öneminin bu günlerde daha da iyi anlaşılması gerektiğini aktararak sözlerine son verdi. Mustafa Önsel’e Türk Ocağı anmalıkları yazar Halistin Kukul tarafından takdim edildi.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 22:25
YORUM EKLE