Alexa
banner314

SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanan geleneksel Hıdırellez Gününde Çakırlar Korusu'nda piknik düzenledi.

SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Samsun Ülkü Ocakları, 5-6 Mayıs Hıdırellez Günü sebebiyle piknik düzenledi.

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanan geleneksel Hıdırellez Gününde Çakırlar Korusu'nda piknik düzenledi. Üniversite teşkilatının bahar dönemi final sınavları öncesinde de moral olan piknik programına öğrencilerin yoğun katılımı oldu. 

Ateşlerin yakıldığı, çeşitli oyunların oynandığı şenlik, mangal yapılarak devam etti. program ile ilgili açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Üniversite Sorumlusu Necip Kara, "Hıdırellez'in baharın müjdecisi olduğunu ve Hıdırellez'le birlikte baharın geldiğini hepimiz iyi biliyoruz. Bugünün pazar gününe denk gelmesi ve havanın  güzel olması sebebiyle yoğun katılım oluştu. Hıdırellez, bugün burada  genç arkadaşlarımızla birlikte  birçok vatandaşımızın da  katılımıyla adeta şenliğe dönüştü.

Eski Türk inancından beri devam eden bu geleneğe sahip çıkıyor ve yaşatıyoruz. Böylelikle gelecek nesillerimize bu örf-adetimizi  aktarıyoruz. Bugün burada hem baharın gelişini kutladık, hem eğlendik, Hem de üniversitedeki kardeşlerimiz önümüzdeki hafta başlayacak olan üniversite final sınavları öncesinde moral depoladı. Yoğun katılımdan dolayı da memnunum. Ayrıca program büyük emeği geçen başta Üniversite Sorumlumuz Necip KARA olmak üzere, herkese teşekkür ediyor; bu vesileyle tüm halkımızın Hıdırellez Bayramı'nı kutluyor ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 11:37
YORUM EKLE

banner307

banner313