Alexa

Samsun Valiliği'nden "YASAK"Açıklaması

Samsun Valiliği İbrahim Şahin, 14 Şubat Salı günü saat 14.30’da Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen “Öğrencilerin Taşıma Güvenliği Toplantısı”nda basında ön plana çıkan "YASAK" açıklamasında bulundu.

Samsun Valiliği'nden "YASAK"Açıklaması

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen “Öğrencilerin Taşıma Güvenliği Toplantısı”, Samsun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından basın kuruluşlarına servis edildi. Servis edilen haberde Vali Şahin’in konuşması içeriğinde yer alan “Biz gezilerle ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yasak getirdik” ifadesi bazı basın kuruluşlarınca ön plana çıkarıldı.

KONU AMACIN DIŞINA ÇIKTI

Bunun üzerine Samsun Valiliğinden bugün yeni bir açıklama geldi. Açıklamada, “Samsun Valisi İbrahim Şahin’in başkanlığında 14 Şubat Salı günü saat 14.30’da Valiliğimiz Toplantı Salonunda gerçekleştirilen öğrencilerimizin taşıma güvenliği ile ilgili toplantıda yaptığı konuşmasının bir bölümü yanlış anlaşıldığından açıklama yapılması uygun görülmüştür. Vali İbrahim Şahin, okullar kapanırken düzenlenen okul gezilerinde yapılan kazalara dikkat çekerek ‘standardı düşük olan, standarda uymayan araçlarla gezi düzenlemesine yasak getirildiğini, bu sebepten dolayı da 93 aracın trafikten men edildiğini’ vurgulamıştır. Konuyla ilgili yerel basınımızda okul gezilerine yasak getirildiğine dair çıkan haberler yanış anlaşılmadan dolayı konunun amacının dışına çıkmıştır. Böyle bir yasak söz konusu değildir. Düzenlenecek okul gezilerinde, çocuklarımızın can güvenliği için standarda uygun olan araçlarla yolculuk yapılması yönünde titiz çalışmalar yapılarak, uygun olmayan araçların trafiğe çıkmamaları için yapılan hassasiyet söz konusudur” denildi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 21:28
YORUM EKLE