Alexa

Samsun Valisi Kaymak, Ayvacık'ta Önemli Ziyaretlerde Bulundu

Samsun Valisi Osman Kaymak Ayvacık İlçesini ziyaret etti. İlk olarak İlçenin Meşelidüz mahallesinde heyelan oluşan yolda incelemeler yapan vali Osman Kaymak 7. Karayolları Bölge Müdürü Murat Gönenli ile birlikte heyelan bölgesinde incelemelerde sulundu.

Samsun Valisi Kaymak, Ayvacık'ta Önemli Ziyaretlerde Bulundu

Vali Osman Kaymak Ayvacı ilçesinde 7. Karayolları Bölge Müdürü Murat Gönenli ile birlikte heyelan bölgesinde incelemelerde bulunarak alınan tedbirler hakkında bilgiler aldı. 

İlçede Merkez Anaokulu öğrencilerini ziyaret eden Osman Kaymak, Anaokulunun projelendirdiği ve uyguladığı ‘’Baba bana bir masal anlat’’ projesi kapsamında öğrencilere "Kırmızı Elma" adlı masalı okudu. 

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı makamında ağırlayan Kaymakam Mehmet Zahid Uzun, ilçenin eğitim, sağlık, ekonomik, nüfus, ulaşım, asayiş ve diğer konuları hakkında Samsun Valisine brifing  verdi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, günün anısına Ayvacık Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan Osmanlı motifleri ile işlenmiş hediye tabağını Vali Osman Kaymak'a takdim etti. 

Vali Kaymak İlçe Kaymakamı ile birlikte Ayvacık Belediyesini ziyaret ederek, Başkan Halil Kalaycı’dan  ilçede yapılan çalışmalar ve ilçenin genel durumu hakkında brifing sunumunu aldı. 

Başkanı Kalaycı, Samsun Valisine İlçe Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin yaptığı Esma-ül Hüsna tablosu ve 19 Mayıs 1919’un 100. Yılına özel hazırlanan ahşap bandırma vapuru ve onur anıtı maketini takdim etti.

Osman Kaymak, Ayvacık ilçesinde bir dizi ziyaretin ardından Mustafa Üstündağ Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda öğrenciler, Şehit ve Gazi aileleri ile bir araya gelerek iftar açtı. Öğrencilere 100. Yıl anısına tişört hediye eden Samsun Valisi Osman Kaymak, şehit aileleri ve gazilerle çay eşliğinde sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 01:14
YORUM EKLE