Alexa

Samsun Valisi Kaymak; Tekkeköy'de Şehit Aileleri ile Bir Araya Geldi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Tekkeköy Kaymakamlığı tarafından Tekkeköy Belediyesi Sevgi Tekkesi’nde düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri ile bir araya geldi.

Samsun Valisi Kaymak; Tekkeköy'de Şehit Aileleri ile Bir Araya Geldi

Vali Kaymak ve eşi Emine Kaymak, Tekkeköy Kaymakamlığı tarafından Tekkeköy Belediyesi Sevgi Tekkesi’nde düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri ile bir araya geldi.

İftar programına, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı ve Eşi, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ünsal Ağaoğlu ve Eşi, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve Eşi, Tekkeköy ilçesi protokolü, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri katıldı.

İftar programının ardından Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı,“Şehitlerimizin bizlere emaneti olan siz değerli aileleri, bu akşam bizleri şereflendirdiniz, onurlandırdınız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Şehit aileleri, şehit yakınları ve gazilerimiz her zaman bizlerin başımızın tacıdır. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

Valimiz Osman Kaymak, burada yaptığı konuşmada, İftar programını düzenleyen ve katkı sağlayanlara teşekkür ederek; "Değerli Şehit Aileleri, sizleri çok önemsiyoruz. Sizlerin çocukları, evlatları bu vatanın bölünmez bütünlüğü için, bağımsızlığı için, huzuru, mutluluğu için, birlik ve beraberliği için canlarını feda ettiler. Sizler şehitlerimizin bizlere emanetisiniz ve çok kıymetlisiniz. O anlamda bizlerde sizlerle beraber olmaktan, bu iftar sofrasını sizlerle birlikte paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Şehit aileleriyle her zaman bir araya gelmeye çalıştıklarını belirten Vali Kaymak; "Devletimiz biliyorsunuz şehit yakınlarımızın maddi olarak her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Ama şehit yakınlarının en çok ihtiyacı duyduğu şey onurlu duruşlarına karşı onları hatırlamak, hatırlarını sormak ve onları unutmamaktır. Onlara gereken sevgide ve saygıda eksiklik yapmamaktır. O anlamda bu hepimizin görevidir. B bizlerin, kamu kurumlarının görevinin yanında bütün toplumun görevidir.” şeklinde konuştu.

Şehit yakınlarının kimseye muhtaç olmadığını belirten Osman Kaymak;  kimseye muhtaç değillerdir. Devletimiz her zaman onların yanlarındadır. Kamu görevlilerimize şunu öneriyorum. Lütfen şehit yakınlarımızı baş tacı yapalım ve kesinlikle onları incitmeyelim. Onlar bize şehitlerimizin emanetidir. Şehit ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılamak hepimizin görevidir. O anlamda Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi bozmasın diyorum. Ben bu akşam bu iftar programını düzenlediği için Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza tekrardan çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun.” dedi.

YORUM EKLE