Alexa
banner314

Samsun Valisi Kaymak'tan Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Samsun Valisi Osman Kaymak, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. Yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Samsun Valisi Kaymak'tan Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
banner327

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın  30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında yayımladığı mesaj şöyle:

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu, ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen ‘30 Ağustos Zaferi’nin 95. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos milletimizin, vatan sevgisini ve bağımsızlık tutkusunu tüm dünyaya gösterdiği, destansı zaferlerinden birisidir.

30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir.

Vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle kanının son damlasına kadar vatanını savunan Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğindeki ordumuzun kazandığı bu şanlı zafer, milletimizin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden alınmasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur.

Vatan hainleri 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek istemiş; bu aziz millet, ölümü göze alarak bedenlerini tanklara, mermilere siper ederek tarihimize bir kahramanlık destanı daha katmıştır.

Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi ATATÜRK’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

Bu inançla; Yüce Milletimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve tüm Samsunlu hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğrunda kanlarını akıtan tüm şehitlerimize, aramızda olmayan gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimiz ile şehit ailelerimize de sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 10:59
YORUM EKLE

banner307

banner325