Alexa

Samsun Valisi Osman Kaymak: Nefes Almak İsteyen Kavak'a Gelsin

Samsun Valisi Osman Kaymak, Kavak Samsun’un yaylası gibi olduğunu kentte bunalan nefes almak için en azından hafta sonları kavak'ı tercih edebileceğini söyledi.

Samsun Valisi Osman Kaymak: Nefes Almak İsteyen Kavak'a Gelsin

Kavak Muhtarlar Derneği tarafından Güven Park Tesisleri'nde düzenlenen “Geleneksel Piknik Şöleni “ gerçekleştirildi.

KAVAK SAMSUN'UN YAYLASI

Samsun’un nemli ve sıcak havasından bunalan kent halkını Kavak'a davet eden Samsun Valisi Osman Kaymak, “Samsun’un güzelliklerini tüm kent halkı tanımalı. İşte yanı başımızda Kavak Samsun’un yaylası gibi. Kentte bunalan nefes almak için en azından hafta sonları burayı tercih edebilir” dedi.

Kavak'ta düzenlenen 'Geleneksel Piknik Şöleni' ne Samsun Valisi Osman Kaymak, Kavak İlçe Kaymakamı İbrahim Engin Şenay, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, MHP Kavak ilçe Başkanı Cahit Kamber, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve ailelerin katıldı.

BİRLİK VE DAYANIŞMA RUHU

'Geleneksel Piknik Şöleni' Etkinliğinde konuşan Samsun İli Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Öztürk, yaptıkları programlarla kentin güzelliklerini üyelerine tanıttıklarını söyledi. Öztürk, etkinlikler de ki bir başka amaçlarının da üyeler arası birlik ve dayanışma ruhunu pekiştirmek olduğunu kaydetti.

Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu burada yaptığı konuşmada, son yıllarda atılım içinde olan Kavak ilçesinin birçok sektör yanında turizm alanında da öne çıktığını dile getirerek şunları konuştu:

KAVAK'TA OSMANLI VE SELÇUKLU İZLERİ

“Kavak Samsun’un hemen yanı başında birçok doğal güzelliklere sahip olan bir ilçe. Şimdi çalışmalarımızla bu değerlerimizi tanıtarak turizmde de olduğumuzu göstermek istiyoruz. Haftanın yorgunluğundan veya şehrin nemli ikliminden bunalan tüm Samsunluları nefes almaya ve dinlenmeye şehrimize bekliyoruz. Kavak’ta Osmanlı ve Selçuklu izlerini taşıyacak yatay mimari ile yapacağımız 300-400 konutluk örnek proje de ilçemizin çıtasını daha yukarıya taşıyacaktır. “ dedi.

KAVAK HARİKASI!

Samsun Valisi Osman Kaymak burada ki etkinlikte yaptığı konuşmada Samsunluları Kavak ilçesine davet ederek, “Samsun’un nemli ve sıcak havasından bunalan Samsunluları Kavak’a davet ediyorum. Şu bir gerçek ki şehrimiz çok güzellikleri ve özellikleri olan bir il. Ama tüm bunları önce Samsunluların tanıması ve Samsunluların sahip çıkması gerekir. Bu şehrin insanları kendi değerlerine sahip çıkarsa başkaları da çıkar” diye konuştu.

STRATEJİK KONUM

Kavak’ın aydınlık geleceği ile Samsun’un genişleme alanı olan önemli bir ilçesi olduğuna dikkat çeken Vali Osman Kaymak “Kent merkezine 20 dakika mesafede olan bu ilçe doğası ve muhteşem havası ile adeta Samsun’un bir yaylası gibi. Ayrıca çok yakın bir tarihte başlayacak tren seferleri, ulaşım kolaylıkları, stratejik konumu ile de yatırımcılar için bir cazibe merkezi” dedi.

İNSANLARA DUYARLI OLUN!

Muhtarlardan görev yaptıkları mahallelerine ve insanlara karşı daha duyarlı olmalarını isteyen Vali Kaymak,” Yaşadığınız yerlerden haberdar olun. İhtiyacı veya bir sorunu olan kişileri alileri tespit edin onlarla dayanışma içinde yardımcı olun ya da bizlere bildirin. Unutmayın bizlerin ve sizlerin görevi insanlarımıza hizmet etmek onların refah ve mutluluk düzeyini artırmaktır” dedi.

VALİ KAYMAK MUHTARLARA SESLENDİ

"Uyuşturucu ve sosyal sorunlarla mücadelede aslolan eğitimdir" diyen Vali Osman Kaymak, “Bu konuda muhtarlarımıza, okullarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, medyaya ve belediyelerimize büyük görev düşüyor. Üzerinize vazife olmayan işleri vazife edinin. Muhtarlar sorumluluk alanlarında insanlara şefkatle yaklaşarak, onların derdine çare bulmak için de ilgili kurumlarla görüşüp çare arayacak. Mutlaka herkesin bu konuda üzerine bir vazife edinmesi lazım. Mahallenizdeki her türlü olaydan ve sorundan kendinizi sorumlu hissedin. O anlamda sizlerin görevi çok önemlidir. Bu güzel ülkenin birliği ve dirliği içinde destek olalım diyor, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 23:40
YORUM EKLE