Alexa
banner314

Samsun Valisi Şahin 18 Mart Şehitler Gününü Kutladı

Samsun Valisi İbrahim Şahin, 18 Mart Şehitler Günü’nü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Samsun Valisi Şahin 18 Mart  Şehitler Gününü Kutladı
banner327

18 Mart Şehitler Günü’nü münasebetiyle Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından yayımlanan kutlama mesajı şöyle:

18 Mart Şehitler Günü’nü ve bu tarihe ''Şehitler Günü'' adını veren Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümünü, haklı bir gurur içinde idrak etmekteyiz.

Çanakkale Savaşı’na katılan Yüce Türk milletinin kıymetli evlatları kader birliği ederek aynı safta dua etmiş, birbirinin umudu olmuş ve vatanın selameti uğruna tek ulus, tek devlet, tek dil ve tek bayrak için şehit olmuştur. Hiç şüphesiz bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan sevgisi ve özgürlük tutkusu bulunmaktadır. 

İstiklal Savaşı’nda elde edilen zaferin adeta bir ‘ön sözü’ ve başlangıcı olan Çanakkale Zaferi, milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Fedakârlığın doruk noktasına ulaştığı bir var olma ve yok olma mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Tarihe altın harflerle yazılmış bu anlamlı gün vesilesiyle, gazilerimize sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir hayat dilerken, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü müdafaa uğrunda şehit düşen, 'vatan ebedi şan ve şeref bulsun' diyerek can veren, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 19:00
YORUM EKLE

banner307

banner325