Alexa
banner314

Samsun'da “BirProjemizvar” topluluğu Takdir Topluyor

Ondokuz mayıs üniversitesi öğrencileri “BirProjemizvar” topluluğu başarılı çalışmalarıyla taktir topluyor. Üniversiteli öğrenci topluluk, üyeleri, gönüllü olarak samsun esnafından kendi imkanlarıyla kaynak geliştirmeyi başardı. 

Samsun'da “BirProjemizvar” topluluğu Takdir Topluyor

Ondokuz mayıs üniversitesi öğrencileri “BirProjemizvar” topluluğu toplum yararına yaptıkları etkinlik ve aktivitelerle ilgi çekiyor. Sosyal medyada'da geniş yer bulan topluluk, Samsun ve çevresin'de,15 gün içerisinde 2 tane köy okulunun fiziksel şartlarını iyileştirmeyi başardılar.

Herhangi bir vakıf ya da topluluğa bağlı olmayan toplluk, kısmen Samsun Genç Tema dan destek alıp, ücretsiz partiler düzenleyerek, giriş için bilet yerine kitap ve kedi köpek maması alarak kitaplarla havza Naciye öngel orta okuluna kütüphane yaptırdı., kedi köpek mamalarını evsiz hayvanlara yardım eden Terme Can topluluğuna göndermeyi amaç edindi.

“BirProjemizvar” topluluğu tarafından yapılan açıklamada, "Havza Naciye Öngel ortaokulu'na kütüphane kurulmasında önemli rol oynayan Özel Mustafa demir okulları'nın kurucusu mustafa DEMİR “Yaptığınız bu güzel işler oldukça tabi ki size destek olacağız”. diyerek kütüphanenin tüm masraflarına sponsor oldu. Gönüllüler demonte götürdükleri kitaplık parçalarını orada toplayarak kütüphane haline getirmeyi başardı." dedi.

Gönüllülerden Fevzi KARAKAŞ “Ben yaz aylarında marangozluk yapıyorum , şimdi bunu toplumsal fayda için yapabilmek bana gurur verdi, böyle bir amacı olan topluluk ile çok daha güzel işler başaracağız.” dedi.

75 öğrenci aynı anda okulda farklı işlerle meşgul oldu.

Gönüllü öğrencilerden bazıları duvarlara eğitsel görseller çizerken bazı öğrenciler ise sağlık atölyesi, oyun atölyesi, yüz boyama atölyesi, oyun atölyesinde gönüllü olarak bulundular.

“BirProjemizvar” topluluğu üyeleri düşüncelerini şöyle dile getirdi:


23 nisan da havza'ya giden öğrencilerden Resul alperen, ”Hayalimde ki 23 nisanı havza da yaşadım, unutulmaz anlarımdan birisiydi, topluluğuma ve havza da ki tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum” dedi.

Havza'dan sonra hız kesmeden çalışmalarına devam topluluk ikinci bir okul için çalışmalarına başlayarak, 5 mayıs günü Vezirköprü mahmatlı köy okuluna etkinlik düzenledı Toplam 26 öğrencisi olan okuldaki öğrencilere çanta ve çantanın içerisinde onlara özel hediyeler ulaştırıldı.

Nihan KAYA” bu küçük hediyeler için Atakent kuran kursunda bulunan ablalarıma desteğinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum, çocukların yüzündeki gülümseme her şeye bedeldi” dedi.

hatice ÇİMEN” Çok emek harcadık ancak karşılığını tebessümlerle sonuna kadar aldık” dedi. Okul duvarlarını boyayan öğrenciler okul bahçesine ağaçlar dikerek yaşanabilir bir doğa yaratmayı amaçladı.

Latif YAT ”Bizim topluluğumuzun temel amacı toplumsal farkındalık yaratırken çocukların hayatlarına dokunabilmek. Biz sadece onların okullarını boyayıp yardımcı olmuyoruz, ağabeylerini ablalarını etkinlik boyunca rol model alıyorlar, köyde ki çocukların rol model aldıkları sınırlı sayıda insan var, sadece öğretmen olmak hayali dışında belki de doktor, mühendis, Diş Hekimi olma hayali oluşturmasını sağlamış olacağız.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 14:15
YORUM EKLE

banner307

banner313