Alexa

Samsun’da Sınavdır Geçer Fırtınası Esti!

Okan Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde düzenlediği “Servet Gülsün Şirin’le Sınavdır Geçer Konferansı”, Samsunlu üniversite adaylarıyla buluştu.

Samsun’da Sınavdır Geçer Fırtınası Esti!

Okan Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde düzenlediği “Servet Gülsün Şirin’le Sınavdır Geçer Konferansı”, Samsunlu üniversite adaylarıyla buluştu. Yüzlerce lise öğrencisinin ilgiyle izlediği konferansta Türkiye’nin önde gelen eğitim uzmanlarından Servet Gülsün Şirin, zorlu üniversite maratonuna dair önemli ipuçlarını adaylarla paylaştı.

Uzman akademik kadrosuyla öğrencilerini iş yaşamına hazırlayan, eğitime çağdaş yaklaşımı ile dünyada ve Türkiye’de pek çok araştırmaya öncülük eden Okan Üniversitesi, mevcut öğrencilerinin yanında zorlu sınav maratonuna hazırlanan üniversite adaylarını da yalnız bırakmıyor. Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenen “Servet Gülsün Şirin’le Sınavdır Geçer Konferansı”nda adayların en çok merat ettiği sorulara yanıt veren Eğitim Uzmanı Servet Gülsün Şirin, kendine has üslubuyla Samsunlu gençlerin de sevgisini kazandı.

Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta konuşan Servet Gülsün Şirin, lise müfredatının ortalama zekaya sahip bir öğrenci tarafından üstesinden gelinebeceğini belirtti. Öğrencilere, “Birinci, 500’üncü olmak zorunda değilsiniz” diyen Şirin sözlerini “Ama yapabileceğinizin en iyisini yapmalısınız” diye sürdürdü.


Öğrencilerin zamanlarını planlamada sorun yaşadığını belirten Servet Gülsün Şirin “Bakın ‘Eylülde çalışmaya başlayayım, olmadı ekimde başlayayım, yılbaşında başlayayım’ diye diye zaman geçiyor. Önce küçük küçük adımlarla başlamalısınız. Buradan çıktığınızda kendinizi değerlendirin. Söylenecek hiçbir söz kendine söyleyeceğin sözden daha değerli değil. ‘Ne yapmam gerekiyor?, Ne olmak istiyorum?’un cevaplarını içinizde arayın” diye konuştu.

Servet Gülsün Şirin konuşmasının sonunda “Okan Üniversitesi’nin öne çıkan özelliklerini yüzde 97 oranındaki burs imkanı, gerçek kampüs yaşamı, bilim, sanat ve özgür düşünceye verdiği önem olarak sıraladı.

Şirin’in sunumunun ardından sahneye çıkan Okan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mithat Kıyak öğrencilere üniversite hakkında bilgi verdi. Kıyak, Okan Üniversitesi’nin ücretli bölümlerine giren öğrencilerin dilerlerse İngilizce hazırlık eğitimini Miami’deki Okan International University’de okuma imkanlarının bulunduğunu belirtti. Kıyak ayrıca Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Kompleksi’ndeki bulunan, yaklaşık 1000 metrekarelik bir alanda hizmet veren Simülasyon Merkezi sayesinde öğrencilerin her türlü hasta tipi ve hastalık senaryosunu bünyesinde barındıran bilgisayar destekli simülatörlerle eğitildiklerini ifade etti.  

Samsun’da Sınavdır Geçer Fırtınası Esti Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 00:53
YORUM EKLE