Alexa

Sevdamız Samsun Platformu: Susmuyoruz!

Sevdamız Samsun Platformu yönetimi son zamanlarda artan cinsel istismar olaylarına sert tepki gösterdi.

Sevdamız Samsun Platformu: Susmuyoruz!

Küçükçekmece Kanarya mahallesinde yaşanan istismar olayı ile ilgili tüm Türkiye'den tepkiler lanetler yağarken bir tepki de Sevdamız Samsun Platformu yönetiminden geldi.

Küçükçekmece’de 5 yaşındaki bir çocuğun cinsel istismara maruz bırakılmasının ardından başta kadınlar olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerinde yurttaşlar sokağa çıktı, tepkisini gösterdi. Sevdamız Samsun Platformu yöneticileri de, cinsel istismara ateş püskürdü.

Cinsel saldırı suçlarında yaptırımların ağırlaşması gerektiğini söyleyen Sevdamız Samsun Platformu Başkanı Nuri Seven, “Hiçbir cinsel istismar kabul edilemez. Bu tamamen insanlık suçudur. Bir insanın, bir çocuğun veya bir hayvanın bu tür olaylara maruz kalması kanımızı donduruyor. Tüm siyasilerimiz bu konu için bir çatı altında toplanarak acilen, bu suçları işleyenlerle ilgili yeni kararlar alması ve kesinlikle cezaların ağırlaştırılması, caydırıcı duruma getirmesi şart. İyi insanların artık sabrı kalmadı. Gereken neyse o yapılmalı. Biz Sevdamız Samsun Platformu olarak, sapkın ve kötü niyetli insanları Allah’a havale ediyor ve en kısa zamanda da cezalarını çekmeleri için dua ediyoruz” dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE