Alexa
banner314

Soylu: Terör Milletimizin Gündeminden Çıkarılacak!

Samsun'da bulunan İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Şehit Ömer Halis DEMİR çok amaçlı konferans salonunda şehit ve gazi aileleri için düzenlenen yemek programına katıldı.

Soylu: Terör Milletimizin Gündeminden Çıkarılacak!

Samsun'da bulunan  İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve beraberinde Samsun Valisi İbrahim Şahin ile birlikte Şehit Ömer Halis DEMİR çok amaçlı konferans salonunda şehit ve gazi aileleri için düzenlenen yemek programına katıldılar.

Şehit ve gazi aileleri için düzenlenen yemekte açılış konuşması yapan Samsun Valisi İbrahim Şahin, “Bugün şehir heyecan yaşıyor. İki değerli bakanımız şehrimizde. Bakanlarımız sabah muhtarımızla bir araya geldiler. Daha sonra programlarına devam ettiler. Sayın bakanlarımız hem Çarşamba’da, hem de Bafra da vatandaşlarımızla buluştular. Yoğun yağmur altında vatandaşlarımızın hiçbiri oradan ayrılmadılar. Ben onlara değerli bakanlarımız adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Samsun kendine yakışanı yapıyor. Değerli şehit yakınlarımız ve gazilerimiz, yirmi dört saat sizlerin emrindeyiz. Siz en değerli varlığınız olan yavrularınızı, en yakınlarınızı toprağa verdiniz. Ama şehitlerimiz ölmedi yaşıyor. Biz şuurunda farkında değiliz. Değerli gazilerimiz yine şehit olmak için göğüslerini siper etmiş ama Allah onlara gazilik rütbesini unvanını vermiştir. 15 Temmuz gecesi Gençlik ve Spor Bakanımız ve Dışişleri Bakanımız şehrimizdeydi. Bu şehir Sayın Cumhurbaşkanımızın sokaklara, caddelere çıkın emrini aldığından itibaren, cumhuriyet meydanında 15 dakika içerisinde boş yer kalmadı. Yine ben Samsun Halkına teşekkür ediyorum. Bu halka hizmet ayrıcalıktır, kendimi ayrıca şanslı sayıyorum. Sayın Bakanlarım buradaki şehit ve gazi yakınlarımız sizlerin mesajlarınızı almak için huzurunuzdalar. Bu şehit yakınları gururlu davrandılar. Devletten bir şey isterken çok daha titiz ve dikkatli oldular.Bu insanlar yanımızda oldukça ne Cumhurbaşkanımızın, ne Başbakanımızın, ne de kabinenin bileği bükülür. Biz şehit ve gazi yakınlarımıza hizmet edeceğiz, Onlar ise ülkeye hizmet edecekler. Bu bayrak asla yere düşmeyecek. Ben şehrimizi onurlandırdığınız, şereflendirdiğiniz için şehrin Valisi olarak sizlere teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Her birinizi ayrı ayrı sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yaptığı konuşmasında, “Şehitler tepesi boş değil, biri var bekliyor mısralarını okuyan her memleket evladı bilir ki, şehitler tepesi herhangi bir mevki değildir. Bizim inancımız ve medeniyetimizde, şehitlere, ‘Allah yolunda ölenlere ölüler demeyiniz, onlar diridir ancak siz bilemezsiniz’ buyruluyor. Bizim hedefimizde, şehitlerimizin bize emanet ettiği siz değerli ailelere her zaman hizmet etmek ve yardımcı olmak vardır.” dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terör belasıyla yaşamak bu ülkenin hiçbir ferdi için kabul edilebilir bir durum değildir. Türkiye terörle mücadelede çok önemli bir merhaleye yaklaşmıştır. Girilmez denilen bütün inlere girilmiştir. 9 gündür Lice’den Bingöl’e kadar evlatlarımız teröristlere hadlerini bildirmekteler. Tam 21 yıldır girilmeyen inlere girmektedirler. Şu anda Bafra’da tedavi gören bir asker evladımız ‘buradan çıkmayalım, burada bir şey var’ diyerek ve hissiyle hareket ederek Türkiye’nin canını çok yakmış bir adamı bulan ve onun karşılığında gözünü kaybeden bir asker evladımızdır. En son şehit olan jandarmamız karşısındaki iki teröristi indirip ondan sonra şehit olmuştur. Bunlar büyük kahramanlıklardır. Fethi SEKİN tesadüf değildir. Ömer Halis DEMİR tesadüf değildir. Evlatlarımız bu kış hiç soğuk dinlememişlerdir. Eksi 30 derecede operasyon yapan ve nöbet bekleyen o gençlerimizin gözlerindeki kararlılığı defalarca gördüm. İnancı ve inadı hepinizin görmesini isterdim. Kişisel kanaatim o dur ki, terör meselesi milletimizin gündeminde bir daha olmayacak şekilde tasfiye edilecektir.” dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet DİRİL, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ya ‘63 Kore gazisi’nin hayat hikâyelerini’ anlatan bir kitap takdim etti.

Yemek programına ayrıca, Samsun Milletvekilleri Çiğdem KARAARSLAN, Fuat KÖKTAŞ, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ünsal AĞAOĞLU, İlçe Belediye Başkanları, şehit ve gazi dernek başkanları ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner313