Yandex Metrika

TEİAŞ Çalışanlarının Mağduriyetini Önledik

Türk Enefji Sen Orta Karadeniz Şubesi Başkanı Şuayip Deniz DEMİR TEİAŞ Kurumunda personelin İş Niteliği ve İşyeri Tehlike Sınıfı sorunu Türkiye Kamu-Sen’in girişimiyle çözüldüğünü belirtti.

TEİAŞ Çalışanlarının Mağduriyetini Önledik
14 Temmuz 2016 Perşembe 13:31

Türk Enefji Sen Orta Karadeniz Şubesi Başkanı Şuayip Deniz DEMİR TEİAŞ Kurumunda personelin İş Niteliği ve İşyeri Tehlike Sınıfı sorunu Türkiye Kamu-Sen’in girişimiyle çözüldüğünü belirterek,'TEİAŞ işyerlerinin tehlike sınıfının asli iş olan Enerji İletimi’ne göre düzeltilmesini talep ettik.' dedi.

Ülkemizin enerji sektöründe en büyük yatırımcı kamu kuruluşu olan Türkiye Elektrik İletim A.Ş. kurumunun İş Sağlığı ve Güvenliği Uygulamalarında hem çalışanlara hem de Kuruma önemli sıkıntılar yaşatabilecek önemli bir konuyu Orta Karadeniz Şubesi olarak Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezine taşıyarak çözümledik.

Samsun ilinde Kurum çalışanları ile yaptığımız toplantıda Samsun’da TEİAŞ’ın bazı işyerlerinin “çok tehlikeli” sınıfından “az tehlikeli” sınıfına düşürüldüğünü ve NACE Kodlarının enerji iletimi kapsamından veri işleme kapsamına alındığını tespit ettik.

Bu durum hem yapılan işin İş Güvenliği yönüyle, hem de işyeri tehlike grubuna göre Kurum çalışanlarına % 6 ilave ücret verilmesi için yürütülen ve Yüksek Planlama Kurulunda bulunan çalışma yönüyle de önem arzetmekteydi.

Samsun’da Kurum çalışanları ile yaptığımız toplantıda Konu ile ilgili hazırladığımız bilgi ve argümanları Genel Merkezimize ulaştırarak konunun Konfederasyon nezdinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TEİAŞ Genel Müdürlüğüne taşınmasını sağladık. Bu Kurumlara yapılan başvuru ile 

Yapılan bu çalışma neticesinde, TEİAŞ Kurumu bu sorunun çözümü noktasında harekete geçmiş ve Türkiye’deki tüm Müdürlüklerine yazdığı 24.06.2016 tarih ve 241047 sayılı yazı ile işyerlerinin Enerji İletimi kapsamında Çok Tehlikeli gruba alınması talimatını vermiştir.

Böylelikle TEİAŞ Kurumunda personelin İş Niteliği ve İşyeri Tehlike Sınıfı sorunu Türkiye Kamu-Sen’in girişimiyle çözülmüştür. 

Sendikamız; işyerlerinde yaşanan sorunlarda her zamanki gibi kapısı çalınan taraf olacak, yandaş fason sendikacıların engellemelerine karşılık da çalışanın Hakkını korumaya devam edecektir. 

Bu sorunun çözümünde emeği geçen arkadaşlarımıza, duyarlı ve etkin sendikacılık yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezimize Orta Karadeniz Şubesiolarak teşekkür ediyorum.

TEİAŞ Çalışanlarının Mağduriyetini Önledik Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.