Alexa

Tekkeköy'de 40 yıllık Özlem!

Tekkeköy’ün en büyük ikinci mahallesinin ibadethane ihtiyacının karşılanması noktasında ilk adımların atıldığına değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Rabbim bu güzel projenin hayat bulması için çalışan, bağış yapan ve bağış yapacak herkesten razı olsun” dedi.

Tekkeköy'de 40 yıllık Özlem!

Tekkeköy Kutlukent bölgesindeki ilçenin en büyük ikinci mahallesi olan İstiklal Mahallesi cemaatinin kırk yıllık camii özlemi bitiyor.

Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler.

Tekkeköy’ün en büyük ikinci mahallesinin ibadethane ihtiyarcının karşılanması noktasında ilk adımların atıldığına değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bugün hayırsever ağabeylerimiz İstiklal Mahallemize bir cami yapılması için 2500 metre karelik arsayı belediyemize bağışladılar. “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır.” (Tevbe 18) ayeti kerimesinde belirtildiği gibi arsanın bağışlanmasıyla hayırlı bir yola çıkmış bulunuyoruz. Rabbim bu güzel projenin hayat bulması için çalışan, bağış yapan ve bağış yapacak herkesten razı olsun” dedi.

Cami için 2500 Metre Karelik Arsa

Caminin en kısa zamanda temelinin atılacağı müjdesini veren Başkan Togar, “Kutlukent bölgemiz İstiklal Mahallemizde yani ilçemizin en büyük ikinci mahallesinde 40 yıldır özlemi çekilen bir cami ihtiyacının karşılanması için 2500 metre karelik arsayı cami yapılması için belediyemize bağışlayan çok kıymetli hayırsever ağabeylerim sayesinde inşallah 31 Marta kadar hep birlikte camimizin temelini atarak cemaatiyle buluşturacağız. Bu arsayı böyle hayırlı ulvi bir vesileyle bağışlayan ağabeylerime teşekkür ederim. Rabbim niyetlerini kabul ve makbul eylesin” şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 20:49
YORUM EKLE