Alexa
banner314

Tekkeköy’e Bin Kişilik Kız Öğrenci Yurdu İçin Harekete Geçildi

Tekkeköy Belediyesi Aşağıçinik Hizmet binası ve etrafındaki alan bin kişilik kız öğrenci yurdu yapılması için Gençlik ve Spor Bakan Bakanlığına devredildi.

Tekkeköy’e Bin Kişilik Kız Öğrenci Yurdu İçin Harekete Geçildi

Tekkeköy Belediyesi Aşağıçinik Hizmet binası bin kişilik kız öğrenci yurdu oluyor. 

Tekkeköy'de hızlı değişim ve gelişimin beraberinde farklı alanlarda talepler ve ihtiyaçlar doğurduğuna dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘ Tekkeköy, Samsun’a en yakın ilçeler arasında gelişimi ve değişimi en güzel şekilde yaşayan bir merkez ilçe. Her alanda yaşanan gelişim ve değişim beraberinde yeni farklı talepler ortaya çıkarıyor. Üç yılı aşkın AK Belediyecilikte Tekkeköy gerçek manada hizmetle tanıştı. Yıllardır yapılmayanlar, çözülmeyen sorunlar kısa sürede halledildi. Herkes çevredeki değişimi ve gelişimi yaşayarak görerek hissetti.  Şimdide yurt konusunda ilçede başlatmış olduğumuz girişim ve çalışmalar meyvelerini vermeye başladı." dedi. 

Şehir merkezinde yurt alanlarının sınırlı olması ve şehirdeki öğrenci yoğunluğunu kaldıracak yurtların her geçen gün artan öğrenci yoğunluğuna cevap verebilmesi için Aşaçinik hizmet binasının bin kişilik kız öğrenci yurdu yapılması için Gençlik ve Spor Bakanlığımıza devredildiğini belirten. Hasan Togar, "Kredi Yurtlar Kurumu buraya öğrencilerimizin her türlü ihtiyarcına cevap verecek bir öğrenci yurdu inşa edecek. Samsun’a çok yakın olan ve ulaşım imkanları gelişmiş ilçemiz böylelikle öğrencilerin tercih ettiği bir yerleşim yeri haline gelecek. Yurdun ilçemizde yapılması ve bin kişinin burada barınması ekonomik olarak da ilçemize büyük imkanlar sunacak. Yine yıllardır özlem duyduğumuz ve her fırsatta dile getirdiğimiz bir fakültenin, bir yüksek okulun ilçemizde kurulması yönünde de bir artı değer olacak. Her konuda bizlerden desteğini esirgemeyen önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız, Samsun Milletvekilimiz Akif Çağatay Kılıç ile ilçemizdeki geçlik ve spor ile ilgili çalışmalar başta olmak üzere diğer tüm alanlardaki projelerimizin destekçisi ve takipçisi olan Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a ilçem ve şahsın adına teşekkür ederim’’ şeklinde konuştu.
 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner325