Alexa

Temiz Bir İlkadım İçin "Alo Çöp Taksi" Vatandaşın Hizmetinde

İlkadım Belediyesi ilçede ki temizlik çalışmalarını daha hızlı yapılabilmesi için 'çöp taksi' uygulaması başlattı. Başkan Necattin Demirtaş, 'Özel olarak tasarlanan çöp taksilere vatandaşların bir telefonla ulaşıp çöpünü aldırabileceklerini söyledi.

Temiz Bir İlkadım  İçin "Alo Çöp Taksi" Vatandaşın Hizmetinde

Alo çöp taksi uygulaması projesini başlatan İlkadım Belediyesi bir telefonla vatandaşların çöplerini toplayabilecek.Yaptığı yeni yatırımlarla vatandaşın ayağına hizmet götürmeyi hedefleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ''Özel olarak tasarlanan çöp taksilere vatandaşlarımız bir telefonla ulaşıp çöpünü aldırabilecekler'' ifadelerini kullandı.

Özel olarak tasarlanan çöp taksiler, normal çöp toplama araçlarına göre daha fonksiyonel olarak hizmet verecek. 

Çöp Taksi sayesinde vatandaşın bire bir temizlik hizmeti alabileceklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "444 55 01 /153 numaralı telefonla sunulan hizmet, ilçe merkezi ve tüm kırsal mahallelerde geçerli olacak. Küçük hacimli atıkların ara mahallerden toplanması için ’çöp taksi’ dönemini başlattık. İlk etapta 2 adet çöp taksiyi devreye olacak. Mini damperli çöp taksiler büyük çöp araçların giremediği bölgelerde hizmet verecek. Çöp taksiler ihbar üzerine bölgeye giderek çöplerin hızla toplanmasını sağlayacak" dedi.

Necattin Demirtaş; 'Temizlik hizmet kalitemizi artırıyoruz'

Tüm Belediyelerin temizlik hizmetlerin aksatılmadan ve eksiksiz yerine getirilmesi gereken bir hizmet olduğunu altını çizen Başkan Demirtaş;'' Temizlik işleri müdürlüğümüzde verilen hizmet kalitesinin arttırılması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Bunlardan biri de bu çöp taksilerdi. Ben bu hizmette katkısı bulunan yetkili firmamız ve çalışanları ile birlikte müdürlüğümüz personeline teşekkür ediyorum'' dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 18:43
YORUM EKLE