Alexa

TES Kadın Kolları Başkanı Özbakır'dan"Anneler Günü" mesajı

Türk Eğitik-Sen Samsun Kadın Kolları Başkanı Bahar Özbakır, Anneler günü münasebetiyle yazılı basın açıklaması yaparak Anneler gününü kutladı.

TES Kadın Kolları Başkanı Özbakır'dan"Anneler Günü" mesajı

Türk Eğitik-Sen Samsun Kadın Kolları Başkanı Bahar Özbakır, Anneler günü mesajında; "Bugün anneler günü… En masum çocuk halimizle, saçlarımız okşanmaya, gözyaşlarımız silinmeye, ruhumuz arınmaya muhtaç bir halde annelerimizin huzuruna çıkıyor, ellerinden öpüyoruz. Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun.” dedi.

Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları Başkanı Bahar Özbakır'ın "Anneler Günü" mesajı şöyle:   


“Sevgi, şefkat ve merhametin yeryüzünde vücut bulmuş halidir annelerimiz… Karşılıksız sevmeyi, incinse de incitmemeyi, hayatı pahasına hayat vermeyi; insanlık, annelerden öğrenmiştir. Anne olmak, merhametiyle, fedakârlığıyla, sevgisiyle, vefasıyla, insanlığın şahikasına yükselmektir.

Kıymetli ozanımız Neşet Ertaş’ın “Kadın insandır; biz, insanoğlu…” şeklindeki veciz ifadesinde vurguladığı gibi insanlığın kaynağı, insanı insan yapan değerlerin toplandığı makamdır, annelik…

Yaşımız, işimiz, unvanımız ne olursa olsun zorda kaldığımız her an, saçımızı okşayan ellerini aradığımız, şefkatine sığındığımız, varlığından güç aldığımız; karşılıksız sevgisinden, sıcacık nefesinden ruhumuzu beslediğimiz annelerimiz…

Dünyanın tükenmez kederlerinden bunaldığımızda, kalbimizin her kırıldığında, her tökezlediğimizde, her düştüğümüzde kollarına sığındığımız yaşam kaynağımız annelerimiz… Ne yapsak hakkını ödeyemeyeceğimiz, ayaklarının altında cenneti barındıran annelerimiz…

Kelimelerin duygularımızı ifade etmekte yetersiz kaldığı durumlar vardır ya; işte anne sevgisi de kelimelere sığmayacak kadar özel bir duygudur.

Bizler dünyadaki tüm kavramları, onların karşılıklarıyla tarif edebiliyoruz. Annenin değerini  ortaya koyabilmek için annenin bir evladına duyduğu sevgiyi tarif etmek daha doğru olur ki; işte buna kimsenin gücü yetmiyor, kelimeler yetersiz kalıyor.

İşte gerçekten de her bir çocuğu için her an canını dahi vermeye hazır annelerimize karşı duyduğumuz sevgi de bizim tariflerimize sığmıyor. Hele ki o anne, evlat acısı yaşamış, öpmeye kıyamadığı yavrusunu, vatanına şehit vermiş, kör bir kurşuna feda etmiş; gözünden sakınarak yetiştirdiği yavrusunun hayatı, canilerin kahpe ellerinde son bulmuşsa yaşadığı acı ne dayanılmaz, duyduğu özlem ne derindir!

Biz de Türk Eğitim-Sen olarak, tüm şehit annelerini yılın annesi ilan ediyoruz.

Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmiş olan savaşları, katliamları, açlığı, yoksulluğu, açgözlülüğü, bencilliği düşündüğümüzde, insanlığın sevgiden, merhametten, vefadan, paylaşımcılıktan ne denli koptuğunu görüyoruz. İnsanlık, anneden uzaklaştıkça, insani değerlerini de kaybediyor.  Bugün karşılıksız, çıkarsız, menfaatsiz sevginin, merhametin, vefanın ve cefakârlığın kaynağı anne sevgisini tatmaya ve anlamaya her zamankinden daha fazla muhtacız.  

Bugün anneler günü… En masum çocuk halimizle, saçlarımız okşanmaya, gözyaşlarımız silinmeye, ruhumuz arınmaya muhtaç bir halde annelerimizin huzuruna çıkıyor, ellerinden öpüyoruz. Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun.”       

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 20:43
YORUM EKLE