Alexa

Tok, Hemşeri Derneklerini Ağırladı

Tüm hemşeri derneklerinin birlik ve beraberlik içerisinde Samsun'un ortak fayda ve menfaati etrafında hareket etmesi gerektiğini söyleyen Başkan Tok, Ortak paydamız Samsun olmalı." dedi.

Tok, Hemşeri Derneklerini Ağırladı

İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok Havza ve Köyleri Severler Derneği, İkizceliler Derneği, Gümüşhane Kelkit Özen Köyü Dernek üyeleri ve Gebililer Kültür ve Dayanışma Derneğini makamında ağırlayarak, taleplerini dinledi.

"HEMŞERİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ"

İlkadım Belediyesi Gazi Hizmet Binasında Havza ve Köyleri Severler Derneği, İkizceliler Derneği ve Gümüşhane Kelkit Özen Köyü Dernek üyeleri ile makamında görüşen Başkan Tok, dernek üyelerinin taleplerini dinleyerek hemşeri derneklerinin önemini belirtti.

“SAMSUNLULUK VURGUSU”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok İlkadım Belediyesi Gazi Hizmet Binasında hemşeri derneklerinin başkanları ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.  

Hemşeri derneklerinin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Erdoğan Tok, Mikro milliyetçilik anlayışının hemşerilik ruhuna aykırı olduğunu tüm hemşerilerin Samsunluluk çatısı altında bir ve beraber olması gerektiğini söyledi.

MİKRO MİLLİYETÇİLİK SAMSUNLULUK  RUHUNA ZARAR VERİYOR.

Samsun’un birçok ilden göç alması ve Karadeniz’de bir merkez konumunda olmasının avantaj yaratacak bir durum olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Samsun birçok ilden göç alan bir şehir ve en yoğun nüfusun yaşadığı ilçe olan İlkadım İlçemiz de dolayısıyla yoğun göç almış bir ilçe. Trabzon, Giresun, Ordu, Rize, Artvin, Gümüşhane, Amasya, Tokat gibi yakın şehirlerin yanı sıra büyük şehirlerden de çok sayıda göç almakta. Tam da bu noktada biz yöneticiler ve hemşeri derneklerinin en önemli sorumluluğu mikro milliyetçiliğe izin vermeden tüm vatandaşlarımızı Samsunlu olma bilinciyle donatarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2017, 16:36
YORUM EKLE