Alexa

Turizm'de Samsun Tanıtım Hamlesi

Samsun'un turizm değerlerini öncelikle turistlere ve ziyaretçilerle direkt iletişim içinde olan otel çalışanlarına Samsun'a gelen misafirlere ve ziyaretçilere anlatmaları için tanıtmak, turistik yerlerin bilinirliğini artırmak için tanıtma gezisi düzenledi.

Turizm'de Samsun Tanıtım Hamlesi

SAMTİAD (Samsun Turizm ve İşadanları Derneği) Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla  turistik yerlerin bilinirliğini artırmak için tanıtma gezisi düzenledi.

Geziye Samsun'da faaliyet gösteren 20 otelde görevli resepsiyon ve satış pazarlama sorumluları katıldı. SAMTİAD Başkanı Mustafa Öztürk'ünde katıldığı geziye  Ergun Tur işletmecisi ve Tur rehberi Eyüp Ergün rehberlik yaptı.

SAMTİAD Başkanı Mustafa Öztürk, yaptığı açıklamada, "Samsun'da turizmin gelişmesinin önündeki önemli engellerden biri de Samsunluların ve Samsun sektör çalışanlarının Samsun'daki turistik yerleri ve bölgeleri yakından tanımamaları. Bu tanınırlığın önce Samsunlular ve otelerimiz ve turistik tesislerimizde ziyaretçiler ve turistlerle direkt iletişim içinde olan sektör çalışanları tarafından bilinmesi çok önemli katkı sağlayacaktır." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hazırladıklarıprojeye katkı sağlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e, katılan ve destek veren otellerin ve turizm işletmelerinin yönetici, personel ve katılımcılarına teşekkür eden Öztürk, "Bu ilk gezimizin ilk durağı Ladik Akdağ ve kayak tesisleri, Ladik Ambarköy, Vezirköprü, Şahinkaya  Kanyonu, Boraboy gölü ve mesire alanı oldu. Bu bölgelerin tanıtımını amaçladık. Bu çalışmalarımız daha geniş tabana yayılarak devam edecek. " dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE