Alexa

Ufuk Gürbüz, CHP Atakum Meclis Üyeliğine Aday Adaylığını Açıkladı

Ufuk Gürbüz, CHP Atakum İlçe Belediye Meclis Üyeliğine Aday Adaylığını açıklayarak, "Cumhuriyet Halk Partisi Atakum Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı dosyasını veriyor ve kamuoyuna duyuyorum. " dedi.

Ufuk Gürbüz, CHP Atakum Meclis Üyeliğine Aday Adaylığını Açıkladı

CHP Atakum İlçe Belediye Meclis Üyeliğine aday adaylığını açıklayan Ufuk Gürbüz, Yaklaşık çeyrek asırdır engellilerin hâk arama, elde etme mücadelesinde  birikime ve donanıma sahip olduğumu düşündüğünü Bu nedenle yola çıktığını belirtti.

ENGELLİ SORUNLARI...

Türkiye’de yaklaşık sekiz milyon, Samsun’da yüz altmış bin, Atakum’da on altı bin engelli insan bulunduğuna dikkat çeken Ufuk Fürbüz," Engelli insanlarımız yaklaşık aileleriyle birlikte iki katına çıkmaktadır. Engelli insanlarımız; özellikle şehir yaşamında kaliteli ve standart yaşamda bir sosyal sorun olarak karşımızda. Bugüne kadar benimde uzun yıllardır kurucu ve başkanlıkta bulunduğum bu mücadele de tabi ki belli bir yol aldık. Mücadelemizde kolay geçmedi. Buna da Samsun kamuoyu yakından takip etmiş ve bilmektedir. " dedi.

Her ne kadar engelli sivil toplum kuruluşları mücadelenin bir parçası olsa da bizzat SÖZ, YETKİ ve KARAR noktasında olmadıkça sorunların çözümü eksik kaldığını ifade eden Gürbüz, bazen de yanlış politikalarla veya çalışmalarla geriye bile düşülebildiğine dikkat çekerek konuşmasını şöyle tamamladı:

YOLUMUZ AÇIK OLSUN

Değerli Basın ve Medya Mensupları! İşte bu NOKTA da söz yetki karar aşamasında engellilerin, engelli ve ailelerin yaşam kalitesi ve standartlarında söz yetki karar noktasında temsilci olma düşüncesiyle Cumhuriyet Halk Partisi Atakum Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı dosyasını veriyor ve kamuoyuna duyuyorum. Yaklaşık çeyrek asırdır engellilerin hâk arama, elde etme mücadelesinde bu birikim ve donanıma sahip olduğumu düşünüyorum. Bu nedenle yola çıktım. Yolumuz açık olsun.

Not: kamuoyuna duyurulur!

Ülkemızın kurtulus mücadelesınin meşalesinin 1919 yılının 100. Yılında genclerımızın daha eğitimli olması ve bu nedenle 2019 yılında atakum beledıye meclis oturum paralarını fakir; engelli ve kız çocuğu hassasıtiyle ünıversıtesı öğrencılerının bursu için kullanılmak üzere çağdaş yaşam derneği Samsun şubesıne bağıslıyorum.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 20:06
YORUM EKLE