Alexa

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Bahar; Samulaş'tan Öğrenci İndirimi İstedi

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı, Samulaş'ı ziyaret etti. Yeni düzenlemeler sonrası oluşan mağduriyetleri gidermek için indirim talebinde bulunan Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı ibrahim Mert Bahar, Samulaş Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı'yı makamında ziyaret etti.

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Bahar; Samulaş'tan Öğrenci İndirimi İstedi

 Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı İbrahim Mert Bahar, Samulaş'ı ziyaret ederek yeni düzenlemeler ardından oluşan öğrenci mağduriyetlerini gidermek için indirim talebinde bulundu.

SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat TamgacıI'yı makamında ziyaret eden Samsun Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Mert Bahar, raylı sistemlerin Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüs içerisinde de hizmet vermesinden dolayı  memnun olduklarını belirtti. Bahar, " Tramvay dan inip aktarma ringine binerek ulaşımın devam ettiği ve zaman kaybının yaşandığı günler geride kaldı. Özellikle üniversitemizde okuyan öğrenci kardeşlerimiz ve üniversite hastanesini kullanan hastalarımız için bu uygulamanın hayata geçirilmesi oldukça memnuniyet vericidir." dedi.

Samulaş'ı ziyaret eden Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Bahar, yeni uygulamanın olumsuz yönlerini dile getirerek şöyle konuştu:

Öğrencilerden ücret alınması bizleri üzmüştür

" Üniversitemizde okuyan kardeşlerimiz eskiden ring hizmetinden ücretsiz faydalanabiliyordu. En azından kampüs içerisinde bir fakülteden yurda ya da yemekhaneye gitmek için ring hizmetini kullananlar bir ücret ödemiyordu. Ancak şimdi kampüs içerisinde tramvayı kullanan her öğrenciden normal öğrenci ücreti kesilmekte. Bu durum öğrenciler bakımından olumsuzluk teşkil etmektedir. Özellikle okuldan çıkıp yurda gitmek isteyen öğrenciler için ya da uzak fakültelerde bulunup yaşam merkezine, rektörlüğe, kütüphaneye gitmek isteyen öğrenciler için ücret alınması bizleri üzmüştür. Umarım en azından kampüs içinde eskisi gibi ücret alınmaz ya da sembolik ve uygun bir ödeme şekli oluşur." dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 17:34
YORUM EKLE