Yandex Metrika

Ülkücü İşçiler Samsun'da Faaliyete Başladı

Merkezi Ankara’da bulunan Ülkücü işçiler derneğinin bir şubesi de artık samsun’da

Ülkücü İşçiler Samsun'da Faaliyete Başladı
05 Eylül 2014 Cuma 17:16

 Merkezi Ankara’da bulunan Ülkücü işçiler derneğinin bir şubesi de artık samsun’da

 

Yapılan istişareler sonucunda Ülkücü İşçiler Derneği Samsun İl Başkanlığına Murat Aydın getirildi. Kısa zaman içinde yönetim kurulunu oluşturan Aydın, derneğin yerini tespit ettiklerini gerekli tefrişatından sonra açılışını gerçekleştireceklerini belirtti. Başkan Murat Aydın’ın yönetim kurulu listesi şöyle: Murat Güven, Yavuz Selim Çakırtaş, Hasan Altuncu, Hasan Başak, Zafer Bilgin.

 

Haber sitemiz Kapsamhaber’i ziyaret eden Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Murat Aydın Ülkücü İşçiler Derneğinin kapsamı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Samsun’da Neler yapabilecekleri hususuna da değinen Aydın, tüm Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da faaliyetlerini Ülkücü İşçiler Derneği Genel Merkezinin programları, prensip ve kuralları dahilinde yapacaklarını belirterek: “ Genel Merkezimizin misyon ve vizyonuna göre hareket edeceğiz. Tüzüğümüzde açık ve seçik yazılı olan maddeler kapsamında Samsun’da faaliyetimizi sürdüreceğiz. Ülkücü büyüklerimizle, ülkücü teşkilatlarla faaliyetlerimizi konuşuyoruz. Samsun’da kısa zaman içinde ses getirecek bir faaliyet başlatacağız.”dedi.

 

Başkan Murat Aydın’la sohbetimize devam ediyoruz:

 

Ülkücü işçiler derneği hızla Türkiye’nin her yerinde teşkilatlanma çalışmalarını devam ettiriyor. Kısa zaman içinde ülke sathında ses getirmeye başlayan Ülkücü İşçiler Derneği Ülkücü camianın en büyük sivil toplum örgütlerinin başında yer alıyor.

 

Türkiye’nin gelişmesinde ve kalkınmasında çok önemli bir yere sahip olan işçilerin, hak ve hukukunun korunması ve hak ettikleri emeğin karşılığını alması noktasında teşkilatlanan Ülkücü işçiler Samsun’da da güçlü bir yapı arz edecek.

DERNEĞİN GAYESİ VE ÇALIŞMA ALANI

Derneğin amblemi, hilal şeklinde dokuz (9) adet kalın çizgili çark dişlisinin ortasında büyük harflerle BOZKURT

Dernek üyeleri arasında; sosyal yardım ve dayanışmalarını sağlamak, karşılaştıkları güçlüklerin çözümüne yardımcı olmak, meslek, bilgi ve görgü ile genel kültürlerini artırmak, her alanda gelişen teknoloji ve mevzuatı takip etmek ve üyelerini bu hususlarda bilgilendirmek ülkemizin teknolojik ve sosyal kalkınmasında yararlı elamanlar yetiştirilmesi amacını taşıyor.

 

İşçilerin problemleri hat safhada, iş sağlığı ve güvenliği umursanmaz durumda, işçiler, ekonomik anlamda ezilip büzülmekte, yarın işten atılma korkusu içinde yaşamakta. Bütün bunları göz önündü bulundurduklarını söyleyen Aydın, “Daha güzel yarınlar için mücadele edeceğiz. Bu sorunları sürekli gündeme taşıyacak ve gündemde tutacağız. Risklerin azaltılmasında, endişelerin yok edilmesinde, daha sağlıklı daha güvenli ortamların sağlanmasında, işçi hak ve hukukunun ayaklar altın alınmaması için yasalar dahilinde gerekli gördüğümüz tepkilerimizi göstereceğiz. Konferanslarla, Panellerle ve seminer çalışmalarımızla daha şuurlu ve daha adil bir yapı oluşturulmasında katkılar sağlayacağız”dedi.

 

 

BİR OLACAĞIZ DİRİ OLACAĞIZ

 

Milliyetçi ve Ülkücü camianın bir bütün olduğunu bu bütünün içinde Ülkücü İşçilerinde bulunduğunu söyleyen Aydın: “Ülkücü camia bizimde içinde büyüdüğümüz ve terbiyesini aldığımız bir topluluktur. Ülkücü yöneticilerimizin ve Ağabeylerimizin teveccühü ve manevi destekleriyle başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Geçmişten bu güne kadar şerefle, gururla taşıdığımız emaneti yere düşürmeyeceğiz, ayaklar altına sermeyeceğiz, daha yükseklere çıkaracağız. Birliğimizi ve beraberliğimizi hiçe sayacak bir faaliyetimiz olmayacaktır ”dedi.

 

Ülkücü İşçiler Samsun'da Faaliyete Başladı Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.