Alexa
banner314

Uzman Mete Yarar, Çok Önemli Bilgiler Paylaştı

Samsun’da Atakum Belediyesi ve Aydınlar Ocağı tarafından, “Günümüz Güvenlik Stratejileri ve Türkiye’nin Güvenliği” programına konuşmacı olarak katılan Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, "Parayla Türkiye’yi terbiye etmeye çalışıyorlar” dedi.

Uzman Mete Yarar, Çok Önemli Bilgiler Paylaştı

SAMSUN HABERLERİ - Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, “2003 yılında adamlar ne diyorlardı? 'Biz sizi parayla terbiye etmesini biliriz.' Bugün de aynı şeyi yapıyorlar. Parayla Türkiye’yi terbiye etmeye çalışıyorlar” dedi.

“Günümüz Güvenlik Stratejileri ve Türkiye’nin Güvenliği”

Samsun’da Atakum Belediyesi ve Aydınlar Ocağı tarafından, düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan Mete Yarar,Türkiye üzerinde kirli emelleri olan dış güçlerin iç yüzünü ortaya koydu.

Düzenlenen “Günümüz Güvenlik Stratejileri ve Türkiye’nin Güvenliği” programında konuşan Yarar, Türkiye’yi hiçbir şekilde bölemediklerini dile getirdi. Yarar, "Dış güçlerin tek bir silahı kaldı o da ekonomi. Bazı şeyler konuşuluyor. Bu ülke batar deniliyor ve o şeylere inanılıp arkasından da kendi ayağımıza sıkıyoruz. Yalanın nereden ve nasıl çıktığını biliyoruz. Şu bir gerçek. Sıkıntı var mı var. Ekonomik olarak da bir daralma var. Ama bu batacağımız anlamına mı geliyor. Hayır. Dünyada da bütün para birimleri değer kaybediyor. Ama kimseden ben ‘biz batıyoruz, bu memleketi terk edelim’ lafını duymadım. Bizim içimizdeki adamların bir kısmının bu şekilde ülkenin batacağından bahsetmesini siz ne şekilde anlarsınız, ben açık ve net söylüyorum. Bu asimetrik savaşın devamı. Adı net. Asimetrik savaşın 5 tane ana parametresi var. Bunlardan bir tanesi de ekonomik savaş. Çünkü çok rahatlıkla yaparsınız. Masada olmasa bile ekonomide kaybedip kaybetmeyeceğimizi göstereceğiz” dedi.

Nerede kaybediyoruz?

Bir ülkenin uzun süre kuşatılamayacağına dikkat çeken Mete Yarar, “Bu ülke kuşatılacak kadar dar bir alanda değil. Bu ülkenin sınırını sorarsanız kimse tarif edemez. Bunu Amerikalısı da Çinlisi de Rus'u da söylüyor. Türkleri tarif edin diye soruluyor onlara, diyorlar ki Türklerin sınırlarını tarif edemem. Sayısını soruyorsun onu da söyleyemiyorlar. Türkler aynı zamanda Müslümanlığın en sevdiği millet diyorlar. İşgal edilemeyecek kadar büyük bir ülkeyiz. Yenilemeyecek kadar da güçlü bir ülkeyiz. Nerede kaybediyoruz? İş dövize geldiğinde kaybediyoruz. Büyüyoruz büyüyoruz bir döviz kuruyla bir kaybetmeye başlıyoruz bir tokat yiyoruz dövizden sonra aşağıya düşüyoruz. Buna büyüklerimiz çare bulmak zorunda. Fikren de biz bulmak zorundayız. Başka çaresi yok. Hatırlarsanız 2003 yılında adamlar ne diyorlardı? 'Biz sizi terbiye etmeyi biliyoruz.' Neyle terbiye etmeyi biliyorlar, tabii parayla. Bugün de aynı şeyi yapıyorlar. Parayla Türkiye’yi terbiye etmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu. 
    

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 00:53
YORUM EKLE

banner307

banner313