Alexa

Vali Kaymak'tan 14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı

Samsun Valisi Osman Kaymak 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Vali Kaymak'tan 14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı

Samsun Valisi Osman Kaymak 14 Mart Tıp Bayramı  nedeniyle yayımladığı mesajda; İnsan sağlığı için harcanan mesainin en mukaddes zaman dilimlerinden biri olduğunu söyledi.

Vali Kaymak'ın "14 Mart Tıp Bayramı" mesajı şöyle:

Çağdaş dünyada bireyin ve toplumun sağlık ihtiyaçlarını karşılamak devlet kurumlarının en öncelikli görevleri arasında yer almaktadır.

 Sağlık, insanların yaşamı için, temel Anayasal bir haktır. Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birisi, tüm vatandaşlara, yeterli ve zamanında sağlık hizmeti verebilmesidir.

Samsun İlimizin sağlık hizmetlerinde ortalama standartların üstünde olması, sağlık çalışanlarının övünç vesilesidir. Tıp alanında bu gelişmeler yaşanırken, vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkin sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta doktorlar olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir.

İnsan ve toplum sağlığını korumak, gece gündüz demeden şartlar nasıl olursa olsun, insanları sağlığına kavuşturmak ve hayatlarını kurtarmak için büyük bir fedakârlık gösteren doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız, kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.

İnsan sağlığı için harcanan mesainin en mukaddes zaman dilimlerinden olduğu inancıyla, daha sağlıklı toplum için emeği geçen değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE