Alexa

Vali Şahin Vezirköprü'de Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu

Samsun Valisi İbrahim Şahin; muhtarların şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda 'Muhtarlar buluşması'na katıldı.

Vali Şahin Vezirköprü'de Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu

Samsun İbrahim Şahin, Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda 'Muhtarlar buluşması'na katıldı. Şahin burada yaptığı konuşmada; "Siz Cumhurun Sesi, Milletin Özetisiniz’. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Mahallenizdeki her bir vatandaşımıza selamlarımı iletiyorum.”dedi.

Muhtarlar buluşması'nda yaptığı konuşmada 24 saat çalışılması gerektiğini ifade eden Vali Şahin, herkesih çok çalışması gerektiğini ifade ederek;

Hepimizin 24 saat çalışması gerekiyor. Her birimiz ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde daha iyiyi, daha güzeli ve daha müreffeh bir noktayı yakalayalım diye çaba sarf ediyoruz. Köylerimizde yatay yapıya özen göstereceğiz. Köyümüze, mimarimize yakışır çok katlı değil, az katlı, rahat yaşayacağımız yapay yapılara, evlere özen göstereceğiz. Mutlak suretle çok modern tarım ile uğraşacağız. Basit, dededen kalma, ucuz, kendimize bile yetmeyen şeylerle uğraşmayacağız. Vezirköprü ilçemizde sokak ıslah çalışmalarıyla ilgili buraya özgü mimariyi ayağa kaldıracağımız bir proje geliştirmemiz gerekiyor. Turistler ve çevre illerden ilimize gelenler sokak ıslahı ile yapılan yerleri ve bedestanı görecekler. Cerrahi Aletler Müzesini en yakın zamanda ilimize kazandırmak için gerekli çalışmaları yapacağız. Bizler güzel olan her şeyde varız. Vezirköprü ilçemizin önemsediğimiz bir başka yanı daha var. Normalde Türkiye’de nüfusun %707i şehirlerde %30’u veya %27’si kırsalda yaşıyor. Vezirköprü ilçemizde bunun tam tersi yaşanmaktadır. Nüfusun %70’i kırsalda, köylerde, % 30’u da ilçe merkezinde yaşamaktadır. Onun için köylerimiz, mahallerimiz bizim için çok önemlidir." dedi.

Vezirköprü ilçemisinin çok geniş arazileri olduğunu, bu arazilerin bir kısmının sulandığını, bir kısmının ise sulanmadığını belirterek, Sulanabilen bu arazilerin bir kısmını damlama sistemiyle veya yağmurlama sistemiyle sulayacaklarını kaydederek şöyle konuştu:  "Vezirköprü ilçemiz muhafazakar, vatanperver, ülkesini, milletini, bayrağını seven ve milli duygularına bağlı bir ilçemiz olması bizleri mutlu ediyor. Muhtar Bilgi Sistemi kurulmuştur. Bu sistemle talepleriniz doğrudan en yetkili mercilere ulaşmaktadır. Ayrıca Valiliğimiz taralından sizlere dağıtılan talep formlarına yazdıklarınız, İl Mahalli İdareler Müdürlüğümüzce tek tek işleme alınmaktadır. Devletin en ücra köşedeki eli, ayağı, gözü, kulağı sizlersiniz. Hangi evin bacası tüter, hangi evde yas var, hangi evde düğün var sizler bilirsiniz. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘Siz Cumhurun Sesi, Milletin Özetisiniz’. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyor, mahallenizdeki her bir vatandaşımıza selamlarımı iletiyorum. Sizleri sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.”dedi.

Toplantıya Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre ALTINER, İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ, İl Jandarma Komutanı J. Kd Alb. Ünsal AĞAOĞLU, Büyükşehir Belediyesi Gurup Başkan Vekili Nihat SOĞUK, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık EDİS, İl Mahalli İdareler Müdürü Hayri ŞEN, ilçe protokol üyeleri ve Vezirköprü ilçesine bağlı mahallelerin muhtarları katıldı. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 00:14
YORUM EKLE

banner325