Alexa
banner314

Yaşar Doğu Müze Evi Festivalle Açılıyor

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Yaşar Doğu’nun büyüdüğü ve müzeye dönüştürülen evi ve güreş sahası 1. Emirli Yaşar Doğu Güreş Festivali ile açılacak.

Yaşar Doğu Müze Evi Festivalle Açılıyor

Kavak’ın Emirli mahallesinde Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Yaşar Doğu’nun büyüdüğü ev ve yapımı tamamlanan güreş sahası 1 Ekim’de açılışı yapılacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu, Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar Doğu’nun yaşadığı Kavak Emirli mahallesinde yapılan müze evi ve güreş sahasında Büyükşehir Belediyesi Daire amirleri ve Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, incelemelerde bulundu.

 Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, “1 Ekim 2017 Pazar günü yapılacak olan 1. Emirli Yaşar Doğu Güreş Festivali ile açılışlarımız yapılacak” dedi.

Sarıcaoğlu, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a desteklerinden dolayı şahsım ve tüm Kavak halkı adına teşekkür ediyorum. Yaşar Doğu’nun büyüdüğü Emirli mahallemizde ki evini müze haline getirdiler aynı zamanda yine Emirli mahallemize büyük bir güreş alanı kazandırdılar. Buraların açılışını 1 Ekim 2017 Pazar günü hep birlikte büyük bir Güreş Organizasyonu ve coşku ile yapacağız” diyerek, son hazırlıkların tamam olduğunu, Pazar günü açılış için hiç bir engelin kalmadığını ifade etti.

Her sene Kavak'ta geleneksel hale getirilen Yaşar Doğu Güreş Festivallerinin bundan sonra Emirli mahallesinde yapılacağını belirten Başkan Sarıcaoğlu; "Buranın hizmete girmesinde çok büyük emekleri olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a ve daire amirlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 21:18
YORUM EKLE

banner313