Serenay Sarıkaya Kimdir, Nereli, Kaç Yaşındadır?

Serenay Sarıkaya Kimdir, Nereli, Kaç Yaşındadır?

Serenay Sarıkaya hakkında detaylar merak ediliyor. Serenay Sarıkaya ile ilgili magazin dünyasında zaman zaman trend yükselmesinden kaynaklanan merak her geçen gün artıyor. Serenay Sarıkaya kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır merak konusu oldu.

Ünlü tiyatrocu ve shovmen Cem Yılmaz ile birliktelik iddiaları ortaya atılmasının ardından da merak konusu olan Serenay Sarıkaya kimdir? sorusuna cevap aranmaya başladı.

Peki, Serenay Sarıkaya kimdir? Serenay Sarıkaya kaç yaşında, nereli? İşte Serenay Sarıkaya hakkında önemli detaylar.

Serenay Sarıkaya Kimdir?

1 Temmuz 1991 tarihinde Ankara’da doğan Seranay Sarıkaya, Henüz 7 yaşındayken anne ve babasının ayrılmasından sonra annesi ile İstanbul’a taşındı. İlkokul ve ortaokul eğitimini Antalya’da tamamlayan Sarıkaya, Antalya’da Saime Salih Konca Lisesi’nden mezun olduktan sonra Uzun bir süre voleybol oynadı; basketbol ile ilgilendi

2006 yılında Çek Cumhuriyeti tarafından düzenlenen “Avrupa Gençler Güzellik Yarışması”nda, Türkiyeyi temsil etme hakkı kazanan ve bu yarışmada “Jüri Özel Ödülü”nü alan Seranay Sarıkaya, 2010 yılında katıldığı “Türkiye Güzellik Kraliçesi” yarışmasında ikinci oldu.

Şahin Alpaslan’ın yönettiği “Şaşkın” isimli filmde “Itır” karakterini canlandırmıştır. 2008 yılında Sinan Çetin’in yönetmenliğinide Murat Şeker’in yaptığı “Plajda” isimli ikinci sinema filminde “Aslı” karakterini canlandırdı. Ayrıca başrolünü yine Sinan Çetin tarafından yapılan ve Celal Çimen tarafından yönetilen “Peri Masalı” isimli fantastik dizide iyilik perisi “Talya” karakterini canlandıran Seranay Sarıkaya, Aynı yıl “Limon Ağacı” isimli dizide “Peri” karakterini canlandırdı. 2008 yılında “Adanalı” isimli dizide “Sofia” karakteri ile rol alan Serenay Sarıkaya, bu dizi sayesinde yoğun ilgi gördü ve tanındı.

2010 yılında “Miss Turkey” isimli yarışmada Gizem Memiç’in ardından iki olan Serenay Sarıkaya, Türkiye’yi Miss Universe yarışmasında temsil etmeye hak kazandı. 

2010 yılında “Lale Devri” 2011 yılında “Hoşçakal” isimli kısa bir filmde rol alan Sarıkaya, 2013 yılının Mayıs ayında başlayan “Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” isimli dizinin ikinci sinema filmi olan “Behzat Ç. Ankara Yanıyor” filminde “Melisa” karakterini canlandırdı. Aynı yıl  “Medcezir” isimli dizide Çağatay Ulusoy ile başrolde yer aldı.