Yandex Metrika

'12 Eylül Darbesi’nin zorba generalleri bile yargı önüne çıktı'

Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Kongresinde bir açıklama yaptı. AKP'yi eleştirerek; 12 Eylül Darbesi’nin zorba generalleri bile yıllar sonra yargı önüne çıktığını söyledi.

'12 Eylül Darbesi’nin zorba generalleri bile yargı önüne çıktı'
25 Ocak 2015 Pazar 14:52

Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın Milliyetçi Hareket Partisi Giresun İl Kongresinde bir açıklama yaptı. AKP'yi eleştirerek; 12 Eylül Darbesi’nin zorba generalleri bile yıllar sonra yargı önüne çıktığını söyledi.

Semih Yalçın'ın konuşması şöyle:

Hükûmet bir taraftan bölücü terör örgütünü meşrulaştıran her türlü adımı atarken diğer taraftan da 17-25 Aralık Operasyonlarıyla ilgili süreçte ortaya dökülen kirli çamaşırlarını “ak”layıp paklamak için Mecliste kazan kaynatmıştır.

Cebine tüyü bitmemiş yetimin hakkı, boğazına da haram girmiş olan bu iktidar, tabiatıyla eski bakanlarını da mertçe ve yüreklilikle Yüce Divana çıkarma cesaretini gösterememiştir.

Millî iradenin mabedi olan parlamentoda; üzerlerine rüşvet ve yolsuzluk şaibesi bulaşmış bakanlar, AKP’li milletvekillerinin oylarıyla ipten alınmışlardır. Dört bakan önce komisyonda iktidar partisi temsilcileri tarafından aklanmıştır. Daha sonra da TBMM Genel Kurulunda Kaçak Saraydan gelen talimatla Yüce Divana çıkarılmaktan kurtarılmıştır. Böylece dört yanlış bir doğruyu götürmüştür. Meclisin çatısı altında elden giden bu doğru, milletin adalete olan inancıdır. Kamu vicdanında ve özellikle de yargı önünde aklanamayanlar için iktidarın TBMM’deki çoğunluğu hukuksuzluğa vasıta kılınmıştır.

Bununla birlikte, gelen siyasi talimata rağmen üç eski bakan TBMM Genel Kurulunda yapılan oylamada 276 ret oyu alamamıştır. Bu durum, ortalama 50’ye yakın fire veren AKP grubu arasında 12 yıl sonra ortaya çıkan ciddi bir çatlağın işaretidir. Bu, aynı zamanda ilgili komisyon raporunun da ibra edilmemesi demektir. Böylece yolsuzluk ve hırsızlık şaibesi, bir utanç yaftası olarak AKP’nin boynunda asılı kalmıştır.

Ancak kimsenin hırsızlığı, yolsuzluğu yanına kalmayacaktır. 12 Eylül Darbesi’nin zorba generalleri bile yıllar sonra yargı önüne çıkarılmışlardır. AKP’nin hırsızlık ve yolsuzlukları da yanlarına kâr kalmayacak, yapılanların hesabı birer birer sorulacaktır. AKP; 12 Eylül’ü istismar ederek eli kanlı generalleri sureta yargı önüne çıkarmış, suçluların çoğunu sokakta bırakmıştır. Ancak yolsuzluk ve hırsızlık kervanına katılıp harami olan AKP’lilerin hepsi MHP iktidarında adalet önüne çıkarılacaktır.

Burada temel sorun, “Ben istediğimi yaparım; millet beni iktidara getirdi.” anlayışıyla yola çıkan iktidarın icraatında düğümlenmektedir. Oysa hiçbir millî irade yansıması, hiçbir seçim sonucu; bir iktidara devletin bütünlüğü ve milletin birliği aleyhinde karar alma hakkı vermez. Hiçbir halk da kendi birlik ve beraberliğine halel getirsin, gayrimeşru bir silahlı güce devletle otorite paylaşma hakkı versin diye bir siyasi partiye oy vermez. Eğer bir iktidara millet iradesi emanet edilmişse bu, devletin bütünlüğünü ve egemenlik haklarını koruması için verilmiştir.
Türk milleti kendi adaletini bu iktidarı iş başından göndererek sağlayacaktır. Yüce Divandan yakayı kurtaranların eğer zerre kadar imanları varsa Yüce Allah’ın vereceği cezadan kaçamayacaklarını bilmelidirler. Ama önce 2015 genel seçimlerinde bunların hesabını yüce millet soracaktır.

O bakımdan MHP, Türkiye’nin bu kirli iktidardan kurtarılması ve temsilcilerinin siyasetten ayıklanarak yargı önüne çıkarılması açısından tayin edici sonuçları olacak 2015 Haziran seçimlerine özel önem atfetmektedir.

MHP seçime hazırlık çalışmaları sırasında; millete hizmet yerine millet malını talan eden, PKK ile iş birliği yaparak ülkeyi eyaletlere bölmeye hazırlanan iktidarın affedilmez ihaneti karşısında hem adalet hem de birlik ve beraberliği korumaya çabalarken milletimizin desteğini almaya çalışacaktır.

MHP, milletimizin asla taviz vermeyeceği temel haklarıyla Cumhuriyet’in temel değerlerinin her türlü meşru yol her türlü argüman kullanılarak korunmasında azimlidir.

MHP, çözüm süreci adı altında PKK-KCK-HDP türünden yapılanmaların devlete musallat olmasının önüne mutlaka geçmeye kararlıdır.

MHP, ne pahasına olursa olsun bu sürecin karşısında yer almaya devam edecektir.

Buradan milletimizin ve basının huzurunda bir kez daha duyuruyoruz. Ey iş birlikçi AKP ve ey hayalperest bölücüler! Bu sese kulak veriniz. Boşa kürek sallıyorsunuz!

MHP ve Milliyetçi-Ülkücü Hareket; Türkiye’nin bölünmesine, topraklarımızın bir kısmında özerklik ilanına izin vermeyecektir. Camiamız milletimizle el ele verecek, vatan coğrafyasında alternatif devlet kurulmasına asla müsaade edilmeyecektir.

İçinde son fotoğraf olarak dört eski bakanın temize çıkarılması operasyonunun da yer aldığı 17-25 Aralık Süreci de sanılmasın ki unutulacaktır. “Hafızaibeşer nisyan ile maluldür.” derler. Ama biz, AKP iktidarının yaftası ve markası hâline gelen hırsızlıkları, yolsuzlukları belleklere kazıyacak ve asla unutturmayacağız. Bu harami yaftasını her vesileyle iktidar temsilcilerinin boyunlarında asılı tutacağız. Tutacağız ki millet AKP iktidarının ne mal olduğunu hep hatırda tutsun.

Değerli misafirler,

7 Haziran seçimleriyle birlikte, 46 yıllık tecrübemizi iktidarla taçlandırarak büyük Türk milletine hizmet etmek istiyoruz.

Türkiye’ye sahip çıkacak inancımız ve imanımız vardır.
Çiğnenen bayrağımızı tutup kaldıracak heyecanımız vardır.
Parçalanmak istenen topraklarımızı müdafaa edecek sadakatimiz vardır.
Her insanımızı bağrımıza basacak, kardeşlik hissiyatımız vardır.
Türkiye’nin meselelerini çözecek kadrolarımız vardır.
Sosyal ve ekonomik problemleri giderecek plan ve projelerimiz vardır.
MHP varsa Allah’ın izniyle Türkiye darboğazdan çıkacak, millet darlıktan kurtulacaktır.
Bedeli ne olursa olsun, zulme karşı direneceğiz. Zalime boyun eğmeyeceğiz.
Aç yatıp aç kalkan milyonların sözü ve sözcüsü olmaya talibiz.
Nerede bir masum, nerede bir mazlum varsa yanında durmaya, nerede fakirlikten inim inim inleyen bir kardeşimiz varsa elinden tutmaya talibiz.

Türlü hilelerle saklanmış istikrarsızlıktan bunalan ve içi kararan asil millet evlatlarını kucaklamaya talibiz.
Türk kamuoyuna güzide ilimiz Giresun’dan saygı ile duyurulur.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.