Alexa
banner314

'"16 Nisan Hayır Demek Son Şans, Köprüden Önceki Son Çıkıştır"

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın, Kırıkkale'de yaptığı konuşmada "16 Nisan 'hayır' demek için son şans, köprüden önceki son çıkıştır. Türk milleti bu şansını iyi kullanmalıdır. Millet tek adam yönetimine geçit vermeyecek, hayır diyecektir" dedi. 

'"16 Nisan Hayır Demek Son Şans, Köprüden Önceki Son Çıkıştır"

Koray Aydın, Kırıkkale'de yaptığı konuşmada "16 Nisan 'hayır' demek için son şans, köprüden önceki son çıkıştır."dedi.

"Niyet Hayır, Akıbet Hayır" toplantılarını devam ettiren Eski Bakan Koray Aydın, Kırıkkale'de yaptığı konuşmada 16 Nisan 'hayır' demek için son şans, köprüden önceki son çıkış olduğunu belirterek, Türk milleti bu şansını iyi kullanması gerektiğini ve Milletin tek adam yönetimine geçit vermeyeceğini, hayır diyeceğini belirtti. 

Kırıkkale'ki Düğün Salonu'nda coşkulu kalabalığa hitap eden Koray Aydın'ın programına Eski MHP Milletvekilleri Halil İbrahim Oral, Ayhan Çevik, Cahit Tekelioğlu, Kırıkkale Eski Belediye Başkanı Mustafa Pekdoğan, Keskin Eski Belediye Başkanı Bülent Altınışık, parti temsilcileri, ülkücüler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AKP YENİ MAĞDURİYETLER PEŞİNDE

Referandumda istediği havayı yakalayamayan AKP'nin 'cambaza bak' taktiği ile yeni metodlar denediğini anlatan Koray Aydın, OHAL yönetiminin artık olağan hale geldiğini, yurt içinde mağduriyet imkanı kalmayan iktidarın, ithal mağduriyet peşinde olduğunu, sırf hayır dedikleri için milliyetçi ve vatansever insanları PKK, HDP ve FETÖ ile bir tutacak kadar aklını kaybettiğini ifade etti.

Milliyetçi ve vatansever insanlara hayır dedikleri için yöneltilen iftiralardan dolayı AKP iktidarının utanması gerektiğini kaydeden Koray Aydın, PKK, HDP ve FETÖ ile geçmişte işbirliği yapan, gelecekte de işbirliği yapma ihtimali olan partinin  AKP olduğunu, milliyetçi, ülkücü ve vatansever insanların terör örgütü ve yandaşlarıyla uzaktan yakından ilgisinin hiç bir zaman olamayacağını ifade etti. 

Referanduma ilişkin ve Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Koray Aydın, getirilen anayasa değişiklik teklifinin aslında bir torba yasa mantığıyla hazırlandığını, bu torbanın içinde ülkenin temel sorunlarına ilişkin hiç bir şey bulunmadığını kaydederek, ülkenin tapusunu götürüp tek bir kişiye teslim edecek bir sistemle karşı karşıya bulunduklarını anlattı. 

Koray Aydın, Türk devlet geleneğinin önemli bir makamı olan Başbakanlığın çift başlıklık gerekçesiyle ortadan kaldırıldığına dikkat çekerek; 16 Nisan'da sandıktan "evet" çıkması halinde, benzer gerekçelerle Vali ile Belediye başkanlarının da birleştirilip eyalet sistemine geçilmesinin söz konusu olduğunu söyledi. 

KUVVETLER TEK ELDE TOPLANACAK

Anayasa değişikliği teklifine ilişkin ise,  kuvvetler ayrılığı ilkesinin yok edildiğini belirten Koray Aydın, bütün güçlerin tek elde toplandığı bir tek adam rejimi inşa edildiğini, yasama, yürütme ve yargının yönetim ve denetiminin tek bir kişiye geçtiğini, bu düzenlemenin demokrasiye çok ciddi bir darbe vurduğunu belirtti.

ERDOĞAN'I SEVENLER, SONRASINI DA DÜŞÜNSÜNLER 

Bütün Türk seçmenine ama özellikle de AKP seçmenine büyük görevler düştüğünü belirten Eski Bakan Aydın, "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sevdiği için evet oyu verenler, sonrasını da düşünsünler. Yarın bu yetliler sevmedikleri birinin eline geçerse ne olacaktır? İyi düşünüp, ona göre karar versinler" diye kaydetti.

 Bu arada Endonezya örneğini veren Koray Aydın, Endonezya'da küçük bir parti liderinin Başkan seçildiğini, ucube diye nitelendirdiği Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin belirsizliklerle dolu olduğunu, çocukların ve ülkenin geleceği için,  yılların birikimi ile ortaya çıkan çok partili parlamenter demokratik sisteme sonuna kadar sahip çıkmak gerektiğini sözlerine ekledi.

NİYET HAYIR AKIBET HAYIR 

Konuşmasını şeyh Ali Semerkandi'nin "Niyet Hayır, Akıbet Hayır" diyerek sözlerini tamamlayan Koray Aydın, aynı ismi verdikleri "Niyet Hayır, Akıbet Hayır" toplantılarını 17 Mart Cuma günü Samsun ve 18 Mart Cumartesi günü Giresun programlarıyla sürdüreceğini belirtti.

Koray Aydın'ın Kırıkkale'demi programına katılım oldukça yoğundu. coşkulu kalabalığa hitap eden Aydın herkesle tokalaştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 21:56
YORUM EKLE

banner313