Alexa
banner314

2018 yılı Şeker Pancarı Alım Fiyatı Açıklandı

Başbakan Binali Yıldırım, Amasya’da düzenlenen Ferhat Tüneli açılış töreni ve iftar programında Amasyalılara birde müjde vererek şeker pancarı alım fiyatını açıkladı.

2018 yılı Şeker Pancarı Alım Fiyatı Açıklandı
banner327

Amasya Ferhat Tünelinin açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Burada şeker pancarı üreticilerini yakından ilgilendiren bir haberim var" şeklinde konuşarak Amasyalılara müjde verdi. Bu müjdeyi ilk defa Amasyalılara açıkladığını belirten Başbakan Yıldırım; "2018 yılı şeker pancarı alım fiyatını 2 lira 35 kuruş olarak belirledik. Hayırlı uğurlu olsun. Geçen sene 2 lira 10 kuruştu. Yüzde 12 artış anlamına geliyor. Üreticilerimize bereketli bir hasat yılı diliyorum” açıklamasında bulundu. 

Amasya’da düzenlenen Ferhat Tüneli açılış töreni ve iftar programına katılan, Başbakan Binali Yıldırım, ilk olarak yaklaşık 5 bin kişi ile birlikte iftar yaptı. Amasya kurtuluş savaşının önemli kilometre taşlarından biri olduğunu belirten Yıldırım, "12 Haziran, 19 Mayıs’ta başlanan kurtuluş mücadelesinin ikinci durağı. Bugün Amasya için hayırlı ve güzel bir gün. Daha önce temel atmasında da bulunduğu Amasya Belediyemizin gerçekleştirdiği Ferhat Tüneli’ni açıyoruz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, şeker pancarı üreticilerini yakından ilgilendiren bir haberi, müjdesi olduğunu belirterek, "Bunu da ilk defa Amasya’dan açıklıyorum. 2018 yılı şeker pancarı alım fiyatı 2 lira 35 kuruş olarak belirledik. Hayırlı uğurlu olsun. Geçen sene 2 lira 10 kuruştu. Yüzde 12 artış anlamına geliyor bütün şeker pancarı üreticisi kardeşlerimize hayırlı olsun." dedi.
 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner325