Alexa

30 Mart Hesap Sorma Tarihidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, Bartın İl Başkanlığınca Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ülkede son günlerde bir 17 Aralık sürecinden bahsedildiğini belirtti.

30 Mart Hesap Sorma Tarihidir
banner327
MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, Bartın İl Başkanlığınca Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ülkede son günlerde bir 17 Aralık sürecinden bahsedildiğini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, "30 Mart tarihi, bu iktidardan, bu Recep Tayyip Erdoğan'dan hesap sorma günü olacaktır. Bu seçimler, Ak Parti'nin sonunun başlangıcı olacaktır" dedi.
Kaya, partisinin Bartın İl Başkanlığınca Belediye Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ülkede son günlerde bir 17 Aralık sürecinden bahsedildiğini belirtti.

"AK Parti'liler, milletvekilleri, bakanları, ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarları hiç konuşmak istemiyorlar" diyen Kaya, şöyle devam etti:

"Bakanlarının kollarına takmış oldukları 700 bin liralık saatlerin konuşulmasından hiç hoşlanmıyorlar. Bir paralel yapıdır tutturmuş gidiyorlar. Bu paralel yapı Mars'tan mı geldi, nereden geldi? 11 yıldır iktidardasınız, devletin bütün kurumlarına nüfus ediyorsunuz. Ey başbakan, eğer devletin içinde bir paralel yapı varsa onu bul, ortaya çıkar, getir. Mahkemeler var, savcılar ve hakimler var. Getir onların önüne yargılasınlar. Devletin içinde başka başka devletler olmaz. Aslında bunu söyleyenler kendi yetersizliklerini, beceriksizliklerini de itiraf etmiş oluyorlar."

Kaya, Ak Parti'nin devlet düzenini dikkate almadığını, devlet düzeninin bozulması, tahrip olması gibi bir endişesinin olmadığını iddia ederek, "AKP'nin ve onun genel başkanının tek bir derdi var, o da kurmuş oldukları yolsuzluk düzenini, hırsızlık düzeninin bozulmamasıdır. 10 bine yakın polis, yüzlerce savcı hakimin görev yerleri değiştiriliyor. Bugün evinde ayakkabı kutularından 4,5 milyon dolar çıkan Halk Bankası genel müdürü tahliye edilmiş. Yavaş yavaş iş, bakan çocuklarına geliyor ama bunların sonu çok kötü olacak" diye konuştu.

Milliyetçi hareketin "sel ve fırtına gibi" geldiğini ifade eden Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu mahalli idareler seçimleri çok önemlidir. 30 Mart tarihi, bu iktidardan, bu Recep Tayyip Erdoğan'dan hesap sorma günü olacaktır. Bu seçimler, Ak Parti'nin sonunun başlangıcı olacaktır. Ak Parti iktidarının teslimiyetçi, tavizkar tutumu çerçevesindePKK, kendi tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar güçlü bir hale gelmiştir. Bir paralel devlet ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kurulmuş. Eğer gerçekten bir paralel devlet endişen varsa işte Sana paralel devlet, gücün yetiyorsa onların üzerine git, onların sesini kes."

Kaya, törende partisinin Bartın Belediye Başkan adayı Cemal Akın ve belediye meclis üyesi adaylarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 22:55
YORUM EKLE