Alexa

ABD Ürünlerine Boykot: Erdoğan Hangi Telefonu Önerdi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’nin elektronik ürünlerine boykot uygulayacaklarını söyledikten sonra,yerli elektronik ürünler ve telefonlar ön plana çıkmaya başladı.

ABD Ürünlerine Boykot: Erdoğan Hangi Telefonu Önerdi?

Erdoğan, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından ATO Congresium’da düzenlenen ‘İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu’nnda boykot çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "ABD’nin elektronik ürünlerine boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa kendi ülkemizde Vestel, Samsung var" ifadelerinin ardından ABD menşeili elektronik ürünleri karşı tepki oluşmaya başladı.

"Dolar bozdurup Türk Lirası’nın onurunu Koruyun"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yaşadığımız sürecin bize bir maliyeti vardır. Ama operasyonları gerçekleştirenlere de bir maliyeti olduğu şüphesiz. Zira Türk milleti istiklali ve istikbali söz konusu olduğunda, canıyla malıyla tüm varlığıyla ortaya koyacağını defaatle göstermiştir. Kimsenin şüphesi olmasın ki, bugün de doların, kurun, enflasyonun, faizin karşısında aynı kararlılıkla duracağız. Dolar bozdurp Türk Lirası’nın onurunu korumamız işte bunlara en güzel cevap olacaktır. Dün siyasi özgürlüğümüzü birbirimize kenetlenip çıplak ellerimizle darbecilerin silahına galabe çalarak korumuştur. Bugün ekonomik özgürlüğümüzü imkanlarımızı seferber ederek koruyacağız.”

"Sen Türksün, Türk Lirası ile yoluna devam edeceksin."

“Onların iPhone’u varsa diğer tarafta Samsung var, ülkemizde Venus var, Vestel var. Dışarıya  yaptırdığımız her işin en güzelini üreteceğiz. Kötü komşu bizi ev sahibi yaptı. Bu millet kazan kazan esasına göre hareket eden bir millettir. İnşallah bu sefer de kazanacağız. Bize müjdeler var. Rabbimizin yardımı yakındır hiç endişe etmeyin. Bekle gör anlayışıyla üretimi durdurur yatırımlar ertelersek, paramızı dövize yönlendirirsek düşmana teslim olmuş duruma düşeriz. Dövize gidersek asıl o zaman batarsın. Sen Türksün, Türk Lirası ile yoluna devam edeceksin.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 00:19
YORUM EKLE