Alexa

AK Parti Burhaniye'de Onur Bedir Güven Tazeledi

AK Parti’nin Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 6.olağan genel kurulu yapıldı İki adayın yarıştığı seçimde eski başkan Onur Bedir güven tazeledi.

AK Parti Burhaniye'de Onur Bedir Güven Tazeledi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, AK Parti’nin 6.olağan genel kurulunda iki adayın yarıştı. Seçimi eski başkan Onur Bedir kazandı. Bedir 216 oy alırken, rakibi Feridun Soykök 116 oyda kaldı.


Burhaniye’deki  AK Parti İlçe Kongresinde mevcut Başkan Onur Bedir ile eski başkanlardan Avukat Feridun Soykök yarıştı. Divan başkanlığını Trabzon Milletvekili Muhammed Balta’nın yaptığı genel kurulda 401 delegeden 344’ü oy kullandı. İki oy geçersiz sayılırken. geçerli oyların 216’sını alan Onur Bedir güven tazeledi. Feridun Söykök de 116 oyda kaldı. Sonuçların açıklanmasından sonra Onur Bedir’i ilk kutlayan Feridun Soykök oldu. Sonuçların açıklanmasının ardından bir konuşma yapan Onur Bedir, katılımcılara ve delegelere teşekkür ederken birlik ve beraberlik mesajları verdi. Onur Bedir, ”Bizleri yalnız bırakmayan ve bu görevi bana tevdi eden delegelere teşekkür ediyorum. Burada Onur Bedir kazanmadı ve Feridun Soykök kaybetmedi. AK Parti kazandı. Feridun Söykök, ilçe başkanlığı yapmış sevdiğimiz bir ağabeyimiz. Birbirimize küsmeyelim, darılmayalım. 2019 çok önemli. Onun için birlik ve beraberlik içinde çok çalışalım. Bizimde hatalarımız oldu. Bunların farkındayız. Çırak idik, kalfa olduk. Şimdi ustalık zamanı. Bir olalım. Diri olalım, Birlik olalım. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.  İl Başkanı Avukat Hasan Demiraslan da, Onur Bedir’i kutlarken, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.
 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner307

banner313