Alexa

AK Parti'de yeni dönem Başlıyor!

Ak Parti teşkilatlarını yeniden yapılandırma sürecine giriyor. derlenecek raporların ardından Ak Parti il ve ilçe teşkilatlarında yeniden yapılandırma yoluna girilecek.

AK Parti'de yeni dönem Başlıyor!

Yerel Seçimler ve 24 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye başkan seçimleri ardından detaylı şekilde istişare ve değerlendirmeleryapılıyor. Ak Parti teşkilatlarda yenilenmeyi sağlama adına 4 yıllık dönemi bir fırsat olarak değerlendiriyor.

Teşkilatlara ilişkin değişikliklerle ilgili çalışma için 23 Haziran’ın da sonuçlanması beklendiği Ak Parti'de Türkiye’nin seçimsiz bir döneme girmesi nedeniyle yenilenme ihtiyacı olan teşkilatlara ilişkin tespitler yapılarak nasıl bir yenilenmenin sağlanması gerektiğiyle ilgili çalışmalar  hızlandırıldı.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla başlayan çalışma önümüzdeki haftalarda kendini göstermeye başlayacağı söyleniyor.

Teşkilatlarla ilgili çalışmaların ise bu aydan itibaren gözden geçirme ve değerlendirme şeklinde devam etmesi bekleniyor. Öncelikli olarak teşkilatların, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin sonuç değerlendirilecek. Görevlendirilen isimlerin raporları gözden geçirilerek, teşkilatlardaki eksiklikler, aksayan yönler ve gerek il başkanları, gerekse ilçe başkanları düzeyindeki performans durumları değerlendirilecek. 

Önümüzdeki süreçte Ak Parti teşkilatları seçimsiz 4 yıllık süreç içerisinde bir taraftan teşkilat yapısını sağlamlaştırırken diğer bir taraftan ise sahalarda vatandaş ile ilişkilerini üst seviyeye çıkaracak.

YORUM EKLE