banner434

banner433

Ak Parti İl Başkanı Karaduman Çiğdem Karaaslan'ı Kutladı

Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın yeniden MYK'da yer alması üzerine ilk tebrik Ak Parti İl Başkanı Av.Hakan Karaduman'dan geldi.

Siyaset 19.08.2018, 07:07 19.08.2018, 11:25
Ak Parti İl Başkanı Karaduman Çiğdem Karaaslan'ı Kutladı

Çevre, Şehir ve Kültür'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, kongrede AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu'na seçilmesi ardından  AK Parti Samsun İl Başkanı av. Hakan Karaduman ilk kutlama mesajı yayınlayanlar arasında yenr aldı. Başkan Karaduman,  yeniden MYK'da yer alman Çiğdem karaaslan'ı ziyaret ederek terik etti.

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi'ne Samsun teşkilatı olarak yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Ak Parti Samsun teşkilatı damga kongre salonuna adeta damgasını vurdu. Şölen havasında geçen Büyük kongrede, partinin A Takımının belli olmasının ardından Samsunlu Ak Partililer ayrı bir sevinç yaşadı. Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, kongrede AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu'na bir kez daha seçildi.  

"Çiğdem Karaaslan'ın yeniden MKY'da yer alması gurur verici"

Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen Merkez Yürütme Kurulu'nda da bir kez daha yerini aldı. O saatlerde AK Parti Genel Merkezi'nde bulunan Başkan Hakan Karaduman, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret ettiği Çiğdem Karaaslan'ı kutladı ve başarılar diledi. Hakan Karaduman: "Genel Başkan Yardımcımız ve Samsun Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan'ın yeniden MKY'da yer alması gurur verici" ifadelerini kullanarak, Kongre ile ilgili değerlendirmelerini de aktardı. Başkan Karaduman, "Kongremiz şölen havasında geçti. Türkiye, AK Parti iktidarında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde milletimizle birlikte karanlık odaklara asla boyun eğmeyecektir" dedi.

6.Olağan Büyük Kongre, 8. defa MKYK Üyesi

12 Eylül 2015 tarihindeki AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi ile ihdas edilen AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen ve 25. 26. ve 27. Dönem Samsun Milletvekili olan Çiğdem Karaaslan'ın hayatı merak ediliyor. 4 Olağan, 3 Olağanüstü Kongre’de Ana Kademe MKYK Üyesi olarak seçilen Çiğdem Karaaslan, 6.Olağan Büyük Kongre ile de  8. defa MKYK Üyesi olarak parti yönetiminde yer aldı.

AKP 6'ncı Olağan Büyük Kongresi'nde  8. kez MKYK Üyeliğine seçilmesi ile Çiğdem Karaaslan kimdir sorusunu gündeme getirdi. Vatandaşlar tarafından çok merak edilen Karaaslan'ın hayatı en çok sorgulanan isimler arasında yer buldu, Peki  Çiğdem Karaaslan'ın kişisel bilgileri nedir? Çiğdem Karaaslan hangi okulları bitirmiştir? Çiğdem Karaaslan evli midir?  Çiğdem Karaasyan kaç yaşındadır?

Çiğdem Karaaslan Kimdir?

27. Dönem Samsun Milletvekili, Çevre - Şehir ve Kültür'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan kimdir? 
Çiğdem Karaaslan'ın hayatı şöyle:

13 Ağustos 1979 yılında Beyoğlu'nda dünyaya gelen Çiğdem Karaaslan'in Babasının ismi Engin, annesinin ismi Abide'dir.Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünden mezun olan Karaaslan, Ankara Üniversitesinde ''Tarihi Kentlerde Kimliksizleşme Sorunu''üzerine yüksek lisanssını tamamladı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Politikalar Bölümünde doktora aldı.

AK PARTİ Gençlik Kolları 1. Olağan Büyük Kongresinde AK PARTİ Genel Merkez Gençlik Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Çiğdem Karaaslan, Ak Parti 2. Olağan Büyük Kongresinde Ana Kademe MKYK Üyeliğine seçildi. 8.kez MKYK Üyeliğine seçilen Karaaslan, Uluslararası alanda katıldığı organizasyonlarda partisini birçok kez temsil etti. 5. Olağan Büyük Kongre ile AK PARTİ Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. İyi derecede İngilizce bilen Çiğdem Karaaslan, evli ve iki çocuk annesidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)