Alexa
banner314

Ak Parti İl Kongrelerinde Teşkilatların Yarısından Fazlası Değişecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti için özellikle dile getirdiği "metal yorgunluk"u aşabilmek için harekete geçildi.

Ak Parti İl Kongrelerinde Teşkilatların Yarısından Fazlası Değişecek
banner327

Ak Parti'nin kongreleri başlıyor. Bu hafta sonu başlayacak ilçe kongreleri ve ardından gerçekleştirilecek il kongrelerinde teşkilatların en az yüzde 50’si değişecek. Ak Parti Kurmayları adaylarla ilgili geniş bir rapor hazırlandı. Rapor önceki gün AKP’nin MYK toplantısında Erdoğan’a sunuldu.

Erdoğan, İlk sınavın Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler olduğunu hatırlattı. Erdoğan’ın, il kongreleri bittikten sonra sahaya güçlü bir şekilde inilmesi gerektiğini bildirdiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre sürecinde daha fazla çalışılması gerektiğini defalarca söyledi.

Erdoğan, yeni kadrolarda daha çok kadın ve gençlerin görev almasını istediği öğrenildi. Teşkilatlar içinde kısır kavgaların bir tarafa bırakılması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, halkta karşılığı olan isimlerin yönetimde yer alması ve zor durumda olanların tepsit edilerek sahip çıkılması gerektiğini hatırlattı.

Erdoğan’ınsık sık tekrar ettiği  ‘yorulan varsa kenara çekilsin’ uyarısının ardından şu ana kadar Bursa, Yozgat, Uşak ve Karaman il başkanları aday olmayacaklarını açıkladı. AK Parti kaynaklarına göre, “Değişmesi gereken ne kadar kişi varsa değişecek. Bu oran yüzde 40-50 arası olabilir” denildi. Parti kurmayları ise, “Daha önceki dönemlerde 200’e yakın ilçe başkanını değiştirmiştik."diyor.

Ak Parti'de bu değişim için sık kullanılan cümle: "Daha aktif görev yapabilecek arkadaşlarımıza fırsat vermek için bu değişimleri yapıyoruz. Yoksa hepsi bizim kardeşlerimiz. Bu bir nöbet, bir bayrak değişimi.”

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 00:50
YORUM EKLE

banner307

banner325