Alexa

AK Parti İstanbul İl Başkana Bayram Şenocak oldu

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin istifasının ardından AK Parti İstanbul İl Başkana Bayram Şenocak olduğu duyuruldu. Peki Bayram Şenocak Kimdir?

AK Parti İstanbul İl Başkana Bayram Şenocak oldu

Ak Parti İstanbul İl Başkanı kim olacak diye merak ediliyordu. İstanbul il başkanı temurci'nin istifasından sonra yerine gelecek isim her ne kadar kulislerde konuşulsada sadece partililer değil vatandaşlarda ak partinin yeni il başkanını merak ediyordu. Peki Yeni İl Başkanı Bayram Şenocak kimdir?

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin istifasının ardından İstanbul'in yeni başkanı belli oldu. AK Parti'nin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'in sosyal medya hesabı twitter adresinden yaptığı açıklama şöyle:

"Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda İstanbul İl Başkanlığı'na Bayram Şenocak atanmıştır. İstanbul'umuza ve Partimize hayırlı olmasını dilerim."

BAYRAM ŞENOCAK KİMDİR?

1978 Trabzon-Of doğumludur. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Şenocak, aynı üniversitede işletme bölümünde yüksek lisans eğitimine devam ediyor. ŞENOCAK, birçok şirkette üst düzey yönetici olarak çalıştı. Şuanda da ortağı olduğu şirketlerde ticari faaliyetlerini devam ettiren Şenocak, 2004-2010 yılları arasında MÜSİAD Genel Merkezde Sektör Kurullarında yönetici olarak çalışmalarda bulundu. Bayram Şenocak, 2017 yılından bu yana MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve sektör kurulları komisyon başkanı olarak görev yapmaktadır.

2003 yılında siyasi hayatına AK Parti Güngören Gençlik Kollarında başlayan Bayram Şenocak, 2003-2004 yılları arasında Ak Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığında bulundu. 2009-2012 yılları arasında İstanbul Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi, 2012-2014 yılları arasında da Avcılar İlçe Başkanı olarak görev aldı. 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti tarafından Avcılar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

Evli ve 3 çocuk sahibi olan Şenocak, sporlada ilgilenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 17:34
YORUM EKLE