Alexa

AK Parti kongresine kimler katılacak?

AK Parti’nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi hazırlıklar devam ediyor. Kongrede, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ile Demokrasi ve Hakem Kurulu yeniden belirlenecek.

AK Parti kongresine kimler katılacak?

AK Parti, 21 Mayıs 2017 tarihinde Ankara Arena Spor Salonu’nda 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni gerçekleştirecek. Böylece Cumhurbaşkanı Erdoğan, koltuğuna 2 yıl 9 ay sonra yeniden oturacak.

Erdoğan, Önümüzdeki yapılacak kongreyle 2. kez Genel Başkan olacak. Kongrede, 81 il teşkilatı yaklaşık bin 500 otobüsle partilileri Ankara Arena’ya taşıyacak. Bu kapsamda, katılımın ise 100 bini bulması bekleniyor. Kongrede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi hayatını ele alan bir film de partililere izletilecek.

AK Parti’nin ’Yeni Atılım Dönemi’ne işaret eden çalışmalar da partililere anlatılacak. Yine bu kapsamda, yeni sloganların da kongrede açıklanması bekleniyor.

Kongreye kimler katılacak?

Kongreye, HDP dışındaki siyasi parti temsilcileri davet edilecek. İhraç edilenler ve istifa edenler dışında tüm eski bakanlar ve milletvekilleri de kongrede olacak. Tüzük değişikliğinin de gündeme geleceği kongrede, AK Parti’nin Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ile Demokrasi ve Hakem Kurulu yeniden belirlenecek.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 15:31
YORUM EKLE