Alexa

Ak Parti Milletvekili Kurt; Necmettin Erbakan Önemli Bir Şahsiyettir

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, rahmetli Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 7. Yılı münasebetiyle açıklamada bulundu.

Ak Parti Milletvekili Kurt; Necmettin Erbakan Önemli Bir Şahsiyettir

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan başarılı bir bilim adamı, saygın bir devlet adamı olarak ve Türk siyasetindeki özgün şahsiyetiyle yakın tarihimizin önemli şahsiyetlerindendir.

Erbakan; herkesi kucaklayan davranışları, oldukça renkli kişiliğinin siyasi sorunlara farklı çözümler getirmesi, toplumla olan münasebet ve muhabbeti ile hafızalarda silinmez izler bıraktı. Zulüm gören mazlum milletler için geliştirdiği söylem ve eylemleriyle tüm dünyada takip edilen ve saygı duyulan biri oldu. Bugün üzülerek takip ettiğimiz, komşu ve diğer müslüman ülkelerde ortaya çıkan insan hakkı ihlalleriyle, içeride devletimize ve milletimize karşı yöneltilen tehditleri anlama ve gerekli tepkiyi verme bakımından O’nun fikir ve yaklaşımını bir kez daha okumak ve üzerinde düşünmek zorunluğu ihtiyaç olmuştur.

necmettin erbakan hasan basri kurt ak parti samsun

Önce ahlak ve maneviyat düsturuyla; ağır sanayi hamlesi, milli üretim, milli ekonomi, milli eğitim ve tam bağımsız Türkiye için gecesini gündüzüne katarak Anadolu'nun karış karış her toprağını dolaşan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yaptığı bilimsel, akademik çalışmalar ve siyasi hayatımıza yaptığı katkılar her geçen gün küresel dünyada daha anlamlı karşılık bulmaktadır.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan; genç nesillere azim, kararlılık, ciddiyet, şahsiyet, milli duruş ve özgüven aşılama noktasında hayatı, eserleri ve ilkeleri iyi bir şekilde anlatılmalıdır.

Vefatının 7. yıl dönümünde merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 12:45
YORUM EKLE