Alexa

Ak Parti Samsun ilçeleri İçin Ankara'ya çağrılan Adaylar Belli Oldu

AK Parti'nin Samsun'da ilçe başkan adayları belirlendi. AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman yaptığı açıklamada, AK Parti 6. Olağan Kongrelerinin sürdüğünü, ilçe başkan adaylarının ise belirlendiğini belirtti.

Ak Parti Samsun ilçeleri İçin Ankara'ya çağrılan Adaylar Belli Oldu

Samsun’da kongre süreciyle ilgili açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, “AK Parti 6. Olağan Kongreleri dahilinde Samsun iline bağlı ilçelerde Genel Merkez Teşkilat Başkanlığınca yürütülmekte olan başkan adayı belirleme sürecinin devam ettiğini belirtti.

Ak Parti'de Kongrede Aday Olmaması İstenen İlçe Başkanları

Daha önce İlkadım, Ayvacık, Ladik, Yakakent, Alaçam, Kavak, Tekkeköy ve Vezirköprü İlçe Başkanlarının tekrar aday olmaması yönünde karar alındığı belirtilmişti. Karaduman açıklamasında Kongrede aday olmaması kararlaştırılan bu isimlerin kongre sürecine kadar görevlerinin başında kalacaklarını ve tüm kongre sürecini mevcut başkanların devam ettireceğini belirtti.

Ak Parti Genel Merkezinde Mülakata katılacak ilçe başkan adaylarının isimleri şöyle;

Alaçam ilçesi Salih Uçar ve Selahattin Alkan;

Ayvacık ilçesi için Kemalettin Gökçe, Harun Doğan ve Sertaç Can;

Bafra İlçesi için Hasan Kuru ve İbrahim Semiz;

İlkadım ilçesi için Atakan Ergeni, Hakan Ay, Mehmet Coşkun ve Serkan Akyüz;

Kavak ilçesi için Onur Bakır ve Osman Atlı;

Ladik ilçesi için Orhan Yılmaz, Recep Dirican ve Şerafettin Demirtaş;

Ondokuzmayıs İlçesi için Fatih Seven ve Hakan Yazar;

Tekkeköy ilçesi için Hayri Ağırlar, Kenan Yılmaz, Muhammet Üstün ve Şuayip Haliloğlu;

Vezirköprü  ilçesi için Mehmet Gülburun ve Mehmet Kurt  

Yakakent ilçesi içinde Mehmet Gençoğlu, Mustafa Çakır ve Ahmet Günel

Kongre tarihi daha önce ilan edilen Bafra, Ayvacık, Ladik ve Vezirköprü ilçelerimizin kongre tarihlerinin gelecek hafta yapılacak olan İl Başkanları Toplantısı ile çakışması, ilçe kongre takviminin sıkışık olması ve il kongresi tarihinin 24 Mart 2018 olarak belirlenmesi nedeni ile mart ayının ilk haftasına ertelendiğini belirten Karaduman, "İlçe kongrelerimizin tamamlanmasının ardından, 24 Mart 2018 günü saat 12.00’de Yaşar Doğu Spor Salonunda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile ihtişamlı ve partimize yaraşır bir şekilde il kongremizi yapacağız. Kongrelerde görevlerini devredecek ilçe başkanlarımıza özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, yapılacak olan ilçe kongrelerinde ilçe başkanlığı görevini üstlenecek olan dava arkadaşlarımıza bu zor ve kutlu görevlerinde başarılar dileriz." dedi.

Daha Önce Açıklanan Ak Parti Samsun İlçe kongre tarihleri

23 Şubat: Ladik, Vezirköprü, Ayvacık. 24 Şubat: Asarcık, Canik, Tekkeköy. 25 Şubat: Kavak, Bafra, İlkadım. 26 Şubat: Yakakent, Alaçam ve 19 Mayıs.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 20:59
YORUM EKLE