Alexa

Ak Parti Samsun Milletvekili Kurt; Biz Ne Zaman Dersek O Zaman Bitecek

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, "Zeytin Dalı operasyonu birilerinin istediği zaman değil, sınır hattımızın güvenliğinin oluştuğuna kanaat getirdiğimiz zaman bitecektir." dedi.

Ak Parti Samsun  Milletvekili Kurt; Biz Ne Zaman Dersek O Zaman Bitecek

Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Asarcıklılar Derneği tarafından düzenlenen Tirit Gecesine katıldı.

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Asarcıklılar Derneği tarafından düzenlenen Tirit Gecesinde yaptığı konuşmada, "STK’larımız ne kadar güçlü olursa biz o kadar mutlu oluyoruz." dedi.

Samsun Asarcıklılar Derneği Başkanı Bayram Çevrim’in Gazi Sosyal Tesislerinde düzenlediği etkinliğe, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Kavak Belediye Başkan. İbrahim Sarıcaoğlu, Asarcık Ak Parti İlçe Başkanı Hami Karakaş, KADEF Bşk. Prof. Dr. Yılmaz Karagöz ve çok sayıda vatandaş iştirak etti.

Asarcıklılar Derneği  tarafından düzenlenen Yemekten önce hemşehrilerini selamlayan Milletvekili Hasan Basri Kurt Türkiye gündemini işgal eden konularla ilgili yaptığı konuşmada; "Böyle gecelerin maksadı tirit ya da yemekler değil siz değerli hemşehrilerimizle bir arada olmaktır. Bu tip organizasyonlar ne kadar artarsa STK’larımız ne kadar güçlü olursa biz o kadar mutlu oluyoruz." dedi.

NE ZAMAN DERSEK O ZAMAN BİTECEK

Milletçe bir olmamız, diri olmamız gereken kritik bir zamandan geçildiğini belirten Milletvekili Kurt, "Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle ordusuyla güçlü ve bağımsız bir devlettir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere başlattığımız Zeytin Dalı operasyonu birilerinin istediği zaman değil, sınır hattımızın güvenliğinin oluştuğuna kanaat getirdiğimiz zaman bitecektir. Devlet olmanın gereği neyse, Türkiye Cumhuriyeti bunu yapmaktadır ve yapmayı sürdürecektir.” dedi.

"TEK GÜVENLİ LİMAN TÜRKİYE"

Zeytin Dalı Harekatı’nın insan değeri ve onurunu kurtarma mücadelesi olduğunu, Bölgede yaşanan insanlık dışı vahşeti sona erdirmek üzere olduğunu belirten Kurt, "Gittiğimiz yerlerde Kahraman Mehmetçiğimizi görenler “VEFALI TÜRK” geldi diyorlar. Hemen sınırlarımızda yaşanan şiddet, çatışma sarmalı ile terör örgütlerinin faaliyetleri sonucunda yaklaşık 370 bini Kürt olmak üzere 3 buçuk milyon masum insan yerlerinden, yurtlarından ayrılmak zorunda kalmış ve gidecek tek yer, sığınılacak tek güvenli liman olarak Türkiye’yi görmüştür." şeklinde konuştu.

Türkiye mazlum ve mağdurlar için güvenilir bir liman olduğunu anlatan Milletvekili Kurt, "Aziz milletimiz darda kalana ulaşan yardım eli olmuş, şanlı bayrağımız güvenin teminatı ve yarınlara olan umudun adı olmuştur. Bölgenin teröristlerden temizlenmesi faaliyetleri çok başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Hava harekâtı, taarruz helikopterleri, silahlı insansız hava araçları ve kara ateş destek vasıtaları ile harekât, planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir." diyerek konuşmasını şöyle tamamladı:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin terörü bölgeden, sınırından kazımaya kararlı olduğunu gördük, göstermeye devam ediyoruz. Cenab-ı Hak'tan şehitlerimize rahmet diliyorum, askerlerimize güç kuvvet vermesini niyaz ediyorum. Tüm hemşehrilerimi en derin muhabbetlerimle ve saygılarımla selamlıyorum." 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 13:38
YORUM EKLE