Alexa

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten CHP'ye 'PKK' Tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP yönetiminin yabancı bir devletin bir yetkilisine referans vererek Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni suçladığını, defalarca uyardığımız bir konuda yine aynı şeyi yaparak kendi devletleri yerine yabancı devleti esas aldıklarını söyledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten CHP'ye 'PKK' Tepkisi

Maalesef bir kere daha CHP yönetimi yabancı bir devletin bir yetkilisine referans vererek Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni suçladığını belirten AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: "Defalarca uyardığımız bir konuda yine aynı şeyi yaparak kendi devletleri yerine yabancı devleti esas aldılar." ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamasında, "Maalesef bir kere daha CHP yönetimi yabancı bir devletin bir yetkilisine referans vererek Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni suçladı. Defalarca uyardığımız bir konuda yine aynı şeyi yaparak kendi devletleri yerine yabancı devleti esas aldılar." dedi.

CHP sözcüsü ve bir genel başkan yardımcısının hükümetin PKK/PYD ile görüşmeler yaptığını söylediğini belirten Ömer Çelik, "Bu yalan iddiayı, ABD’li bir yetkiliye dayandırıyor. Bir kere daha yabancı devletlerin yetkililerini esas alarak kendi devletini suçlayan bu çarpık zihniyetle karşı karşıyayız." dedi.

CHP'nin Şimdi bir kere daha yalana başvurduğunu söyleyen Çelik; "CHP. Hükümetimizin PKK /PYD terör örgütleri ile görüşme yaptığını söylüyor. Bu yalanı da yabancı bir devlet yetkilisine dayandırıyor. Kendi hükümetine karşı başka devletler adına konuşan bir zihniyet bu."

YORUM EKLE